banner181

''BÜYÜK ASFALT PROGRAMI HAZIRLADIK''

Karasu Belediyesi, ilçe içi trafik konforunu artırmak için yürüttüğü yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir ekipleri de Karasu’da…

''BÜYÜK ASFALT PROGRAMI HAZIRLADIK''

Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri trafiğie nefes aldıracak alternatif yol çalışmalarını hayata geçirdi. Yeni yapılan meslek lisesi ile Yeni Mahalle’den başlayıp sahil bölgesine ulaşımı kolaylaştıracak olan sahil caddesinde Büyükşehir Belediyesi’nin de desteği ile sıcak asfalt çalışmalarına başlandı.

ALTERNATİF YOLLARLA TRAFİK NEFES ALACAK

İlçe merkezine ulaşımlarda alternatif yol çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Belediye Başkanı İshak Sarı, “617 nolu sokağımızdaki asfalt çalışmalarımızın tamamlanmasından ardından, yeni yapılan meslek lisemizin çevresi ve sahil caddemizin asfalt çalışmalarına Büyükşehir Belediyemizin de desteğiyle başladık. Yaz sezonu içerisinde Karasu’da büyük bir asfalt programı hazırladık. Allah’ın izniyle bu hizmetlerimizi tek tek hayata geçirmeyi planlıyoruz. Çalışmalarımıza Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce de büyük destek sağlıyor. Kendisine şahsım ve tüm hemşerilerim adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ÖNCE ANA ARTERLER SONRA ARA SOKAKLAR

“Karasu’nun ulaşım yollarını sorunsuz hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” diyen Başkan Sarı; “Biz Karasu’ya kalıcı eserler bırakmak peşindeyiz. Bu konuda vatandaşlarımızdan biraz daha sabır bekliyoruz. İlçemizin yol sorunlarını biliyoruz ve bu doğrultuda öncelikle ana caddelerimizin asfalt çalışmalarını tamamlayıp ardından da ara caddelerimizde, alt yapısı tamamlanan yollarımızın asfalt çalışmalarına başlatacağız. Çalışma gayretimiz, sorunları maksimum seviyede çözeceğimizin önemli göstergesidir. Bir dakika bile boş durmadan cennet ilçemiz Karasu için çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

BÜYÜKŞEHİR ASFALT EKİPLERİ KARASU’DA

Büyükşehir Belediyesi asfalt ekipleri de Karasu'da... Ekipler, Tepetarla ve Kurudere mahallelerindeki grup yollarının yanı sıra Sahil, Eski Adapazarı, Şehit Ferhat Sözer, Lozan, Şehit Atıf Ödül caddelerinde sıcak asfalt çalışması gerçekleştirecek.

Konuyla ilgili SBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nca yapılan açıklamada, “Ekiplerimiz Karasu ilçesinde bulunan bazı gurup yolları ve caddelerde yenileme işlemlerine başladı. Toplamda 20 bin 50 metrelik güzergâhta 29 bin 100 ton sıcak asfalt kullanarak güzergâhları yeni yüzüne kavuşturacağız. Bölge sakinlerine hayırlı olsun” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 11:44

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER