Büyükşehir Belediyesi kurtarılan kişi sayısını açıkladı

Büyükşehir’den yapılan açıklamaya göre cankurtaranlar bayram boyunca kuzey sahillerinde hayat nöbeti tuttu. Teyakkuz halinde olan ekipler, Karasu ve Kocaali sahillerinde 83 kişiyi boğulmaktan kurtardı. Yapılan açıklamada, “Vatandaşların bayramı, bayram gibi yaşayabilmesi için teyakkuz halinde olan cankurtaranlarımız, 83 vakada can kayıplarının önüne geçmiştir” denildi.

Büyükşehir Belediyesi kurtarılan kişi sayısını açıkladı

   Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi’ne bağlı Cankurtaran Grup Amirliği; ''Bayramda tam kadroyla teyakkuz halinde çalıştık. Bayram tatilinde yerli ve yabancı turistin akın ettiği kuzey sahillerinde cankurtaranlar hayat nöbeti tuttu. Tatil boyunca hava şartlarının olumsuz seyretmesi sebebiyle dalgalı olan denizde, zorlu bir nöbet geride kaldı'' açıklamasını yaptı.

83 KİŞİYE HAYATİ MÜDAHALE
   Verilen bilgilere göre, kulelerinde nöbette olan ve anlık olarak izledikleri denizde, tehlikeyi fark edip vakalara müdahale eden cankurtaranlar 83 kişiyi boğulmaktan kurtardı. Vatandaşların bayram sevincinin hüzne dönüşmemesi için her an teyakkuzda olan Büyükşehir’in cankurtaranları 44 keşif kulesinde yapılan çalışmada, 4 kurtarma jeti ile bu sezon toplamda 361 kişinin hayatını kurtardı.

HEDEF, VATANDAŞLARIMIZIN HİÇ ACI YAŞAMAMASI
   Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Karasu ve Kocaali’de bayram için hazırlıklarını yapan İtfaiye Dairesi’ne bağlı cankurtaran ekiplerimiz, bölgede yetkililerimizin talimat ve yönlendirmeleriyle teyakkuz haline geçmiştir. Kuzey sahillerinde konuşlanan cankurtaranlarımız, bayram tatili boyunca vatandaşlarımızın huzurunu korumak için canla, başla çalışmışlardır. Bu kapsamda yapılan çalışmada ekiplerimiz, bayram tatilinde müdahale ettikleri 83 kişiyi hayati müdahaleyi yaparak kurtarmıştır. Vatandaşlarımızın bayram ve tatil sevinçlerinin hüzne dönüşmemesi için Büyükşehir Cankurtara Amirliği, sezon boyunca hiç acı yaşanmaması hedefiyle çalışmalarını sürdürecektir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2021, 16:50

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER