Büyükşehir'den şoför esnafına destek

Koronavirüs salgını sürecinde ulaşım sektörüne yasak ve yolcu taşıma sınırı getirilince zarara uğrayan toplu taşıma esnafına akaryakıt desteği sağladı.

Büyükşehir'den şoför esnafına destek
banner238

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde ekonomik yönden sıkıntı yaşayan toplu taşıma aracı işletmecilerine 1000 TL’lik yakıt desteği verdi. Yolcu taşımacılığı yapan ve salgın sürecinde yolcu taşıma sınırı getirilince zarara uğrayan 103 şoför esnafı, verilen 1000’er liralık destekten faydalandı.

KARASU TERMİNALİNDEKİ TÖRENLE BUGÜN DAĞITILDI

Yardım kartlarını, ilde düzenlenen organizasyonda şoför esnafı adına Karasu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kerim Uyar, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’den teslim aldı. Başkan Uyar, 103 adet destek kartını Karasu Terminalinde bugün düzenlenen törenle şoför esnafına verdi. Destek kartını alan esnaflar, istedikleri tarihte herhangi bir Shell istasyonundan yakıtlarını alabilecekler.

Toplu taşıma sektörü esnafları, yaptığı yardımdan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye teşekkür etti.

Şoförler, ‘’İnşallah bu salgın hastalık bir an önce yok olur. Herkes ve biz esnaflar, daha büyük sıkıntılar yaşamadan geçmişte olduğu gibi yaşantılarımızı devam ettiririz’’ diye konuştular.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2020, 13:13

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER