Büyükşehir Meclisi toplanıyor: Gündemde Karasu'yla ilgili iki önemli madde var

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclisi bugün pandemi kurallarına uygun şekilde toplanıyor. Toplantıda 56 gündem maddesi karara bağlanacak.

Büyükşehir Meclisi toplanıyor: Gündemde Karasu'yla ilgili iki önemli madde var

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı bugün yapılacak.  Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu’nda yapılacak oturumda 56 gündem maddesi karara bağlanacak. Meclis üyelerinin imar planı değişiklikleri, ilçe belediye meclis kararları ve komisyon raporlarını görüşeceği toplantı saat 14.00’da başlayacak.

KARASU’YLA İLGİLİ İKİ MADDE

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Karasulu Büyükşehir belediye Meclisi üyesi Cüneyt Taşkın Ekşi, 56 madde olarak belirlenen gündemde Karasu’ya ait 2 madde bulunduğunu söyledi. Ekşi, “Meclis başlarken gündem dışı önergeler de söz konusu olabiliyor. Orada ‘da Karasu özeli için önergeler olabilir” bilgisini verdi.

İMARA 56 İTİRAZ GELDİ

Karasu’yu konu alan ve görüşülerek karara bağlanacak en önemli madde Karasu Sahil Kesimi 1/5000 ölçekli İlave Nazım İmar Planı. Meclis üyesi Cüneyt Taşkın Ekşi gündemin 16. Sırasında yer alan maddenin, Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisinin 14/12/2020 tarih ve 10/485 sayılı kararı ile onaylanan Karasu Sahil Kesimi 1/5000 ölçekli İlave Nazım İmar Planına askı süresi içerisinde, Karasu Belediye Başkanlığına yapılan 56 adet itirazın olduğunu ve İmar Komisyonu’nun Karasu Belediye Başkanlığı’nın taleplerinin rapordaki şekliyle kabulünün uygun olduğu şeklinde karar aldığını söyledi. Ekşi “Meclis tanzim olunan 6 Mayıs 2021 tarihli Komisyon raporunu görüşülüp karara bağlayacak” ifadelerini kullandı.

ÇAMDAĞI BARAJI

Meclis’te Karasu ve Kocaali’yi ilgilendiren bir diğer madde ise gündemin 53. sırasında yer alıyor. Madde şöyle: “Belediyemiz Fen İşleri Dairesi Başkanlığının, SASKİ Genel Müdürlüğünün 10/05/2021 tarih ve 4840 sayılı yazısına istinaden, "Sakarya İli, Karasu ve Kocaali İlçelerine Çamdağı Barajı’ndan İçme, Kullanma ve Endüstri Suyu Temini" ile ilgili protokol imzalanması için Büyükşehir Belediye Başkanına ve Büyükşehir Belediye Encümenine yetki verilmesine ilişkin 17/05/2021 tarih ve 12155 sayılı yazısının meclise sunulması.”

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 17:41

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER