Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yılı kutlandı, şehitler bir kez daha anıldı

Çanakkale Zaferi'nin 107'nci yıl dönümü törenlerle kutlandı, şehitler bir kez daha saygıyla anıldı. Hava muhalefeti nedeniyle bugün çelenk töreni yapıldı ve şehit mezarları ziyaret edildi. Konferans salonundaki program haftaya ertelendi.

Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yılı kutlandı, şehitler bir kez daha anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107’ncı yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı. Büyük zaferin yıldönümü için Kaymakamlık önünde çelenk töreni yapıldı. Kaymakam Ahmet Naci Helvacı ve Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş tarafından koyulan çelenklerin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

ŞEHİTLER MEZARI BAŞINDA ANILDI

Kaymakamlıkta düzenlenen törenin ardından, Yalı Mahallesi Şehit Mezarlığı ziyaret edilerek Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Recep Reis (İpsiz Recep), 1995’te Şırnak’ta şehit edilen Üsteğmen İbrahim Abanoz ve Komiser Hüseyin Canavar'ın mezarları başında Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve dualar edildi. 

ŞÜİAAL’DEKİ PROGRAM ERTELENDİ

Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü için Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen program hava muhalefeti nedeniyle 22 Mart 2022 Salı gününe ertelendi.

KİMLER KATILDI

Anma programına protokolde Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş ve Cumhuriyet Savcısı Musab Toygar ile Emniyet Müdürü Celal Elverdi, Jandarma Komutanı Hasan Alataş, Sahil Güvenlik Komutanı Yasin Ölüç, kurum ve okul müdürleri, gaziler, şehit yakınları, siyasi parti başkanları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2022, 13:33

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER