Cankurtaranlar göreve başladı

Büyükşehir Belediyesi cankurtaran ekipleri göreve başladı. Özveri ile görev yapan cankurtaranlar 4 ay boyunca vatandaşların sahilde huzur ve güvenle denize girmelerini sağlayacaklar.

Cankurtaranlar göreve başladı
banner189

Büyükşehir Belediyesi cankurtaran ekipleri 61 personel, 37 cankurtaran kulesi, 7 jetski ve 2 zodyak bot ile göreve başladı.

Cankurtaran ekipleri Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde yaklaşık 4 ay boyunca saat 09.00-20.00 arasında vatandaşların güvenliğini sağlamak adına görev başında olacak.

40 CANKURTARAN GÖREV BAŞINDA

İtfaiye Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Karadeniz sahillerinde cankurtaran ekiplerimiz göreve başladı. Karasu’da 40, Kocaali’de 17, Kaynarca’da 4, olmak üzere 61 cankurtaranımız olası boğulma vakalarına karşı müdahaleye hazır durumdalar. Sahil hattında hizmet sunan ekiplerimize ek olarak 37 cankurtaran kulesi, 7 jetski, 1 zodyak bot, 1 lojistik aktarma botu ve 1 tane de 4x4 hizmet jipi görev başında olacak. Göreve başlayan tüm cankurtaran ekiplerimize kolaylıklar diliyor, kazasız bir yaz sezonu temenni ediyoruz” denildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 11:50

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER