Çatalbaş tepki gösterince Başkan özür diledi

Belediye Meclisi’nin Salı günü yapılan aylık olağan toplantısında Belediye başkanı İshak Sarı’nın CHP’li üye Mustafa İngenç’e yönelik söz ve tavırlarına BBP’li üye Mehmet Çatalbaş’tan sert tepki geldi.

Çatalbaş tepki gösterince Başkan özür diledi

Belediye Başkanı Sarı’nın konuşması sırasında araya giren Mehmet Çatalbaş; “Meclisi idare eden bir belediye başkanı olarak sizi uyarmak istiyorum. Meclis üyeleri sizin uşağınız değil” diye konuştu. Çatalbaş konuşmasının devamında  “Hangi siyasi partiden olursa olsun, hiçbir meclis üyesine sesinizi yükselterek bağırmanızı uygun bulmadım” ifadelerini kullandı.

ÖZÜR DİLEDİ

Benzer durumların yaşanmaması için herkesin üslubuna dikkat etmesi gerektiğini anlatan Başkan Sarı, “Kimseye, uşağım gibi davranmadım. Meclisi yönetiyorsak bir usulü var. Kimseye söz vermek zorunda değiliz, açın bakın. Kimseye hakaret etmedim. Ama inatla işi siyasete gökmenin anlamı yok. Karşı çıkmıyorum. Üst perdeyi geçiyorsunuz bazen” diye konuştu. Sarı sözlerini, “Bizim yanlışımız sesimizi yükseltmek oldu. O konuda da özür dileriz” diyerek tamamladı.

NE OLMUŞTU?

Meclis toplantısında günden dışı bir konuşma yapan CHP’li üye emekli vali yardımcısı Mustafa İngenç, mahallelerde bulunan bazı taşınmazların borçlara karşılık iki kuruma takas yoluyla verilmesi kararının yeniden gözden geçirilmesini istemiş, Başkan Sarı da İngenç’in konuşmasına “İlkokul çocuğuna anlatır gibi anlattım” şeklinde yanıt vermişti. Başkan Sarı İngenç’in yeniden söz talebini de “vermiyorum” diye reddetmişti.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2021, 13:40

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
sultan
sultan - 3 ay Önce

aferin devam böyle sokakları çamurdan geçilmiyor, devam böyle didismeye

SIRADAKİ HABER