Çay ocaklarına nasıl izin çıktı?

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 19.11.2020 tarihli kararlarını açıkladı. Kurulun kararına göre, çay ocakları masalarını ve sandalyelerini kaldırmak koşuluyla ve sadece esnafa çay servisi yapabilecek.

Çay ocaklarına nasıl izin çıktı?

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun son kararına göre, çay ocakları masalarını ve sandalyelerini kaldırmak koşuluyla ve sadece esnafa çay servisi yapabilecek.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu dün Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı başkanlığında toplandı. Kurulun, koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla aldığı kararda; “Çay ocağı şeklinde faaliyet gösteren iş yerleri; masa, sandalye/taburelerini kaldırmak ve sadece esnafa servis yapmak kaydıyla açık kalabilecektir” dendi.

ADLİ İŞLEM YAPILACAK

Karara uymayanlarla ilgili de; Belirtilen tedbirlere ilişkin uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması istendi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 17:54

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER