banner237

CHP geleneği bozmadı

Cumhuriyet Halk Partisi her bayramda olduğu gibi bu yıl da zafer gününde alternatif kutlama yaptı.

CHP geleneği bozmadı
banner189

   Pandemi gerekçesiyle çelenk koyma ve istiklâl Marşı’yla sınırlı kalan Kaymakamlık önündeki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasına katılan CHP İlçe Teşkilatı, buradaki törenin ardından bulvardaki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

   Bulvarda, Atatürk Anıtı'nın önünde alternatif bir tören düzenleyen CHP Karasu Örgütü, 30 Ağustoz Zafer Bayramı'nın 98. yıldönümünü burada da kutladı. Törene, CHP İlçe Örgütü, partililer ve genç-yaşlı her yaştan vatandaşlar katıldı.

   Törende konuşan CHP İlçe Başkanı Aykut Süt, ‘’Büyük mücadeleyi anmayanlara, beğenmeyenlere ve hatta küçümseyenlere şahit olduk. 30 Ağustos toplumun her kesimini ilgilendirmiyor diyebilecek kadar ağzından çıkanı kulağı duymayan, gaflet, dalalet ve hıyanet içinde olanlar çıktı, çıkmaya da devam edecek. Ancak her şeye rağmen, her ne olursa olsun bizler, 7 düvelin boynunu eğemediği Anadolu’nun evlatları korkmadan bağımsızlık sesini haykırmaya devam edeceğiz’’ dedi.

''ATATÜRK BU GÜNÜ ÖZELLİKLE SEÇMİŞTİR''

   Başkan Aykut Süt şöyle konuştu; ‘’Kurtuluş ve kuruluşun en önemli noktalarından biri 26 Ağustos 1922 öyle alelade bir gün değildir. Mustafa Kemal Atatürk Büyük Taarruz’a başlanan bu günü özellikle seçmiştir.

   1071 yılının aynı günü Sultan Alpaslan Malazgirt Zaferi ile Anadolu’nun kapılarını bir daha kapanmamak üzere Türk evladına açmış, Türk evladı da Anadolu’yu kendisine yurt edinmiştir.

   İşte 26 Ağustos’ta kurtuluş ateşi ile harlanmış, yüreği vatan aşkı ve iman dolu Türk evlatları yurt topraklarını canı pahasına korumak için atıldı ileriye. Bakmadılar gerilerine, dönebilir miyim diye düşünmediler, sevdiklerimi bir daha görebilir miyim demediler.  

   Şehadeti istikbali olarak görüyorlardı. Sahip oldukları inancın vatanın üzerine çöken karanlığı dağıtacağını, ata yurdunda yeniden güneş doğacağını biliyorlardı. Hiç aldırmadı hakkında çıkarılan idam fermanlarına. Dahili ve harici bedhahlara aldırmadan yokluklar içindeki bedenini siper ettiler vatan uğruna. Yaşlısı, genci, çoluğu, çocuğu, kadını, erkeği fark etmeksizin hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır diyerek bir kez daha mühür vurdu bu topraklara sonsuza dek.’’

‘’GAFLET DALALET VE HIYANET İÇİNDE OLANLAR ÇIKTI’’

   ‘’Büyük mücadeleyi anmayanları, beğenmeyenleri ve hatta küçümseyenlere şahit olduk’’ diyen Başkan Süt,  ‘’30 Ağustos toplumun her kesimini ilgilendirmiyor diyebilecek kadar ağzından çıkanı kulağı duymayan gaflet dalalet ve hıyanet içinde olanlar çıktı, çıkmaya da devam edecek. Milli günlerimizde burnu akan, kulağı çınlayan, yurt dışı gezisinde olanları gördük, görmeye devam edeceğiz. 

   Ancak her şeye rağmen, her ne olursa olsun bizler, 7 düvelin boynunu eğemediği Anadolu’nun evlatları korkmadan bağımsızlık sesini haykırmaya devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

ZAFER İŞTE O ZAMAN KAZANILDI…

    Aykut Süt günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını şu ifadelerle son verdi; ‘’Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanları ile dolu 30 Ağustos Zaferi’nin yıldönümü unutmadık, unutmayacağız.

   Önce o inandı, sonra millet inandı. Zafer işte o zaman kazanıldı. Siz unutursanız biz unutmayacağız. Bizlere kılıç hakkı olarak bırakılan bu topraklarda zafer, 'zafer benimdir' diyebilenlerin olacaktır.

   Bu vesile ile başta Ulu Önder Ebedi Başkomutan Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahme, minnet ve saygı ile anıyor, 7 düvele karşı kazandığımız 30 ağustos zafer bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.’’ 

CHP İlçe Başkanı Aykut Süt

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 11:37

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER