CHP İlçe Başkanı Aykut Süt: ‘Devrimlerinin sahibi ve bekçisiyiz’

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümünde yayınladığı mesajda “Ne mutlu bize ki böyle bir dâhinin kurduğu rejimle devrimlerinin sahibi ve bekçisiyiz” dedi.

CHP İlçe Başkanı Aykut Süt: ‘Devrimlerinin sahibi ve bekçisiyiz’
banner238

   Başkan Süt mesajında 30 Ağustos’un Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlık  ve üstün liderlik yeteneği ile yönettiği Büyük Taarruz sonucunda Türk ulusunun bağımsızlık mücadelesinin zafer ile noktalanmasının 98. yıl dönümü olduğunu hatırlattı.

 İlçe Başkanı Aykut Süt açıklamasında şu görüşlere yer verdi:        

   26 Ağustos’ta başlayıp 4 gün süren Büyük Taarruz, Türk ordusunun işgalci emperyalist ülkelere karşı elde ettiği tarihi ve büyük bir başarıdır.  19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan aydınlanma ve kurtuluş yürüyüşü, büyük bir destan yazılarak 3 yıldan fazla sürmüş ve 30 Ağustos’ta ezilmek istenen tüm uluslara örnek olacak başarı ile sonuçlanmıştır. 

   İşgalci ülkelerin başında gelen İngiltere’nin Türklere aman ve huzur vermek istemeyen ve ülkemizin bir daha toparlanamayacak şekilde parçalanmasının planlarını uygulamak isteyen Başbakanı Lloyd George, Türklere karşı yenilince makamında kalamamış ve istifa etmiştir, fakat “Yüzyıllar nadir dahi yetiştirir. Şu talihsizliğe bakınız ki, 20. yüzyılın dâhisi Türklere nasip oldu ve kader onu bizim karşımıza çıkardı” sözleri ile yenilgiyi kabul edip bir hakkı da teslim etmiştir. Ne mutlu bize ki böyle bir dâhinin kurduğu rejimin ve devrimlerinin sahibi ve bekçiyiz. Laik demokratik cumhuriyet anlayışının ödün vermez neferleriyiz.

   23 Nisan’ın 19 Mayıs’ın kutlanmasına virüs salgınını bahane edip izin vermeyen ama 15 Temmuz’da kutlama yapan zihniyete karşı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı her zamankinden daha büyük katılım ve coşku ile kutlamaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda, bu şanlı Zafer’i bizlere armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün gazilerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyoruz.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER