CHP Karasu’dan alternatif kutlama

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bulvardaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunan CHP Karasu İlçe Teşkilatı alternatif bir kutlama programı düzenledi. Önce Kaymakamlıktaki törene katılan CHP'liler buradan stattaki törene geçti. CHP Karasu Teşkilatı olarak bulvarda düzenledikleri törenin ardından da belediye tarafından gerçekleştirilen 23 Nisan etkinliğine katıldılar.

CHP Karasu’dan alternatif kutlama

CHP Karasu İlçe Başkanlığı her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için alternatif çelenk sunma töreni düzenledi. Bulvardaki Atatürk Anıtı’nın önünde düzenlenen törene CHP İlçe Başkanı Aykut Süt, yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Önce Kaymakamlıktaki törene katılan CHP'liler buradan stattaki törene geçti. CHP Karasu Teşkilatı olarak bulvarda düzenledikleri törenin ardından da belediye tarafından gerçekleştirilen 23 Nisan etkinliğine katıldılar.

23 NİSANLAR ÖNEMLİ BİRER VESİLE

CHP'nin programında bir konuşma yapan Başkan Aykut Süt, ‘’Kurtuluş Savaşını yöneten ve orduyu denetleyen, dünyada tek örnek olan Kurucu Meclis 23 Nisan 1920'de açılmıştır. Büyük Önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar milletin geleceğidir. Eşsiz Lider Mustafa Kemal Atatürk, bu anlamlı günü ‘Vatanın ümidi sizsiniz’ dediği gençliği oluşturacak çocuklara armağan etmiş, diğer yönden de bütün ülkeye ve dünyaya Türkiye’de artık egemenliğin, saltanata değil millete ait olduğunu duyurmuştur. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar önemli birer vesiledir’’ dedi.

ÖZEL SARAYDA SALTANAT SÜRMEK İSTEYENLERE İNAT

 ‘’Bu yıl da çocuklarımız Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nda marşlar söyleyerek Ata’larına gidecek’’ diyen Başkan Süt konuşmasına şöyle devam etti; ‘’Hepimiz 102 yıl önceki inanç, kararlılık, coşku ve şükranla Atamızı anacağız. Bütün dünyaya ülkemizdeki kimi inançsızlara karşın egemenlikten laik cumhuriyetten ve Atatürk ilkelerinden ödün vermeyeceğimizi duyuracağız. Aradan 102 yıl geçtiği halde özel sarayda saltanat sürmek isteyenlere inatla coşkuyla, bilinçle, kararlılıkla direnen insanlarımızın ve ulusumuzun bu ilk ve anlamlı resmi bayramını kutluyorum.’’

DOLU DOLU KUTLAMALAR İÇİN TEŞEKKÜR 

Bu yıl 23 Nisan’ın dolu dolu kutlandığını belirten Başkan Aykut Süt, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için düzenlenen coşku dolu törenler ve etkinlikler için Kaymakam Ahmet Naci Helvacı’ya, Belediye Başkanı İshak Sarı’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’a, öğretmenlere ve çocuklara teşekkür etti.

Atatürk Anıtı önünde toplanan grup, dev Türk Bayrağı eşliğinde marşlar söyleyerek belediyenin düzenlediği 23 Nisan etkinlik alanına gitti. Başkan ve yönetim kurulu üyeleri yol boyunca çocuklara şeker dağıttı.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2022, 00:00

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER