banner469

CHP: ‘Olay kabul edilemez!’

Karasu Belediyesi garaj amiri ile yardımcısına yönelik eyleme CHP’den tepki geldi. İlçe Başkanı Aykut Süt ‘’Saldırıya uğrayan iki görevlinin kısa zamanda sağlıklarına kavuşmaları temenni ediyoruz. Ancak olayın çözümü noktasında başka bir açının değerlendirilmesi son derece önemlidir’’ açıklamasında bulundu.

CHP: ‘Olay kabul edilemez!’

   Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, Pazar günü akşamı bir düğünde meydana gelen ve iki şantiye sorumlusunun yaralanmasıyla sonuçlanan olayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Parti olarak olayı kabul edilemez bulduklarını belerten Başkan Süt şu görüşlere yer verdi:

PERŞEMBENİN GELİŞİ

   Olayın çözümü noktasında başka bir açının değerlendirilmesi son derece önemlidir. Uzun zamandır ilçemizin gündeminde yer alan “kablo hırsızlığı” meselesi ve meseleye yönelik Karasu Belediyesi Başkanı Sayın İshak Sarı ve belediye yönetiminin tutumu gündemde. Esasen hukukun alanına giren ve adli mercilere havale edilmesi gereken bu durum ile ilgili olarak kanaatimce siyasi nedenlerle Karasu Belediyesi içinde çözüm üretilmiş, olayı ortaya çıkaran işçilerin sözleşmeleri tazminatsız fesih edilmiştir. Olayla ilgisi olmayanlar ancak şantiye sahasında bulunanlara sus payı olarak maaş cezası verilmiştir. Haklarında somut iddia bulunanlar hakkında her hangi bir tasarrufta bulunulmamıştır. Tabiri caiz ise belediye içinde seyyar bir mahkeme kurularak vicdanlara hükmetmeyen bir karar ile kendileri nezdinde kıymeti bulunan kişilere ödül babında dokunulmamıştır.

HATA DÜZELTİLMELİYDİ

   En son belediye meclis toplantısında da gündeme gelen bu duruma ilişkin olarak “Hırsızlık yok hata var, bazı arkadaşlar hukuken sakıncası olmadığı halde etik olmayan davranışlarda bulunmuş, bu kişilerin kamuoyuna özür borcu var” diye açıklama yapan Karasu Belediyesi Başkanı Sayın İshak Sarı’dan “yaklaşık 2 ay kadar önce işten çıkarılan 2 işçinin olayın faili olduğunu biliyoruz” şeklinde açıklama yapmak yerine, “Hatalı olarak işten çıkardığımız işçileri keşke tekrar işe alaydık” demesini beklerdik.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2021, 14:25

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER