banner469

CHP’li Şeker: ‘Ambulanslar bile 236 liraya geçiyor’

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker Osmangazi Köprüsü’nden ambulansların bile 236 lira geçiş ücreti ödemek zorunda kaldıklarını duyurdu.

CHP’li Şeker: ‘Ambulanslar bile 236 liraya geçiyor’

   TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na köprülerde geçiş ücretleriyle ilgili eleştiriler yöneltti. Şeker, geçiş ücreti garantili Osmangazi Köprüsü'nden ambulansların bile 236 TL ödediğini belirterek, “Bir hasta bu yüzden köprüden geçemedi, ameliyata 2,5 saat gecikerek ölüm tehlikesi yaşadı. Kendi yurdunda yabancısın deniyor ambulanslara” dedi.

''HGS UYGULAMASI SIKINTILI''

Konuyla ilgili açıklamasında Şeker, şunları söyledi:

“Osmangazi Köprüsü'nden 236 liraya bir ambulans geçiyor. Ambulanslardan dahi ücret alınıyor. ‘Kendi yurdunda yabancısın, senin değil orası' deniyor. Sağlık Bakanlığı bir ara bunlarla ilgili HGS uygulaması başlattı ama bunda da sıkıntılar var. Başka ambulanslar, belediye ambulansları, diğer ambulanslar, buradan geçerken bu parayı ödemek zorunda kalıyorlar.”

''HASTA 2,5 SAAT GECİKTİ”

Bir ambulansın yaşadığı sıkıntıyı da paylaşan Şeker, “Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçemediği için birinci, ikinci köprüden geçen bir hasta daha geçen Kırklareli'de Koşuyolu Hastanesi'ne giderken 2-2,5 saat gecikti. Aort damarı parçalanan, patlayan, 'diseksiyon' dediğimiz hastalığa maruz kalan bir hasta 2-3 saat gecikmek durumunda kaldı” diye yaşananları anlattı.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2021, 12:39

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER