Cumhur İttifakı'nın mesajları...

AKP Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit ve MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, 15 Temmuz kalkışmasının 5'inci yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladılar.

Cumhur İttifakı'nın mesajları...

''ÜLKEMİZ İÇİN BİR MİLAT''
"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, milli birliğimizin ve bütünlüğümüzün sembolü olmuştur" diyen Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolasıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Yavuzyiğit, mesajında şu ifadelere yer verdi; "15 Temmuz, demokrasi tarihimizin en önemli dönüm noktalarından olan, birlik ve beraberliğimizi perçinleyerek devletimizin bütünlüğüne karşı kasteden hainlere karşı milletimizin büyük bir zafer kazandığı günün adıdır. 15 Temmuz gecesi ülkemizin birliğine, devletimizin bütünlüğüne kast etme cüreti gösteren hainler bu milletin evlatlarına, tankla tüfekle kurşun sıkma alçaklığını göstermişlerdir.''

''BU DÖNEM ARTIK KAPANDI''
Yavuzyiğit, ''Milletimiz şanlı tarihinden aldığı feraset, milli ve manevi değerlerimizin kazandırdığı iman ve cesaretle bu kahpe girişimi el birliği ile bertaraf etmiştir. 15 Temmuz darbe girişiminde milletimiz tıpkı Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de, Dumlupınar’da, ülkemizi bölmek, yok etmek ve istikbalini söndürmek isteyenlere verdiği büyük cesaret ve birlik mesajının bir benzerini göstermiştir. 
15 Temmuz ülkemiz için de bir milat olmuştur. Demokrasi tarihi darbeler, muhtıralar ve demokrasi dışı girişimlerle dolu olan Türkiye'de bu dönemlerin artık kapandığının, milletin gücünün üstünde hiç bir gücün duramayacağını göstermiştir. 15 Temmuz gecesi Türkiye'nin darbeler tarihi bir daha açılmamak üzere kapanmıştır'' dedi.

''ASIRLAR BOYUNCA UNUTULMAYACAK''

''Tankların, tüfeklerin, savaş uçaklarının karşısında Türk Bayraklarıyla, çıplak elleri ile karşı koyan aziz milletimizin dirayeti ve cesareti Türk ve Dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır'' diyen Başkan Yavuzyiğit, ''Bu kahramanlık örneği asırlar boyunca da unutulmayacaktır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. 15 Temmuz akşamı meydanları boş bırakmayarak hainlere ve kalleş işbirlikçilerine meydanları dar eden, genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, çocuğuyla adeta kurşunlara meydan okuyan aziz milletimize ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığı ve bütünlüğü için şehit olan ve kahraman gazilerimizi minnet, sevgi ve duayla anıyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü, anlamına uygun olarak hatırlatıyor ve anıyoruz" ifadelerini kullandı.

''BİZDEN GİBİ GÖRÜNMEYE MUHTAÇLAR''

Bunca yıl geçmesine rağmen FETÖ terör örgütünün uyuyan hücrelerinin halen kamufle olmayı başardığını ve milletin zayıf anını kolladığını söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara'nın 15 Temmuz mesajı şöyle;

 ‘’15 Temmuz kalkışmasının ardından bunca yıl geçmesine rağmen fetö terör örgütünün uyuyan hücrelerinin halen kamufle olmayı başardığını ve milletin zayıf anını kolladığını söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Hain kalkışmanın üstünden bunca yıl geçmesine rağmen hainler pusudaki yerini korumaktadır. Su uyur düşmen uyumaz ama büzüm uyuduğumuzu sananlar da 15 Temmuz’da uğradıkları hayal kırıklığından daha beterini yaşamaya hazır olmalıdır” dedi.

BİZE DÜŞEN...

Türkiye’nin bütünlüğünün dış tehditlere boyun eğmeyecek kadar güçlü olduğunu ifade eden Başkan Kara, “Türk Milleti dış saldırılarla yıkılamayacak kadar güçlü bir yapıdadır. Onun için bizi yıkmak için bize ihtiyaçları var. Bizden gibi görünmeye muhtaçlar. Alnını secdeye koyan, başını bizim gibi kapatan, takıyye yapan dün de olmuştur, bugün de vardır, gelecekte de var olacaktır. Bize düşen oyuna düşmemek, fitneye kanmamak, doğrudan şaşmamaktır” şeklinde konuştu.

''TÜM DÜNYA ŞAŞIRMIŞTIR''

15 Temmuz kalkışmasının Türk Birliği’nin dünyaya gösterilmesi şeklinde okunması gerektiğini de sözlerine ekleyen Kara, “Tüm dünya, dizilerle uyuttuğunu düşündüğü, popüler kültür ve sosyal medya ile istediği şekli verdiğini zannettiği Türk Milleti’nin saatler içinde toplanıp, ülkesine ve demokrasiye sahip çıkmasına şaşırmıştır. Oysa bizce şaşıracak bir şey yoktur. Çanakkale’deki ruhun, Alparslan’daki yüreğin, Fatih’teki kanın vücut bulmuş hali Büyük Türk Milleti’dir. Ecdadımızın heybeti maruf-ı cihandır. Fıtrat değişir sanma, bu kan yine o kandır” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 07:46

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER