Cumhur İttifakı’ndan açıklama: ‘Dimdik ayaktayız’

Cumhur İttifakı’nın oluşturan Ak Parti, MHP ve BBP ilçe başkanları yaptıkları ortak açıklamada, üç partinin genel başkanlar düzeyinde sürdürdüğü işbirliğinin tabanda da benzer şekilde uygulandığına vurgu yapıldı. Üç ilçe başkanı ittifakın daha da güçlendirilmesinin önemine işaret etti.

Cumhur İttifakı’ndan açıklama: ‘Dimdik ayaktayız’

Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara ile BBP İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu’nun katıldığı toplantı sonunda yazılı bir açıklama yapıldı. Pandemi dolayısıyla yaklaşık iki yıldır ara verilen Ak Parti İlçe Danışma Toplantısı öncesinde yapılan açıklamada şu görüşler ortaya konuldu:

MAKSATLI HABERLER

Maksatlı olarak çıkarılan, Cumhur İttifakı’nın yerelde güçsüz olduğu, tepede birlik olduğu, aşağıda ise görüş ayrılıklarının söz konusu olduğu fitnelerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müsaade edilmeyecektir.

Ülkemizin bölgemizde ve dünya üzerinde oynadığı rol ortadayken, ulus içinde pek çok terör unsuru ve uzantıları cesaretlenirken, Karasu’da kimsenin Cumhur İttifakı’nın uyumsuzluğu üzerinden hesap yapmasına, plan kurmasına ve küçük çıkarları için Cumhur İttifakı’na saldırmasına müsaade edilmeyecektir.

Karasu’da son zamanda yaşanan bazı gelişmelerden cesaret toplayan, Cumhur İttifakı üzerine algı yapmaya çalışanlar ittifakların seçimi olan 30 Mart 2019 yerel seçimine bakabilirler inşaallah 2023 seçimlerine daha güçlü bir şekilde yürümeye devam edeceğiz.

MİLLİ HEDEFLER VURGUSU

Cumhur İttifakı, çıkarlar, pazarlıklar, hesaplar ve küçük menfaatler uğruna kurulmuş bir yapı değildir. Amacı Kızıl Elma olan, sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın kaderini değiştirme ideali ile yola çıkmış, Bu milletin ve İslam Dünyası’nın umudu olmuş bir ittifaktır. Bu manada siyasetin de ötesinde milli hedefler doğrultusunda yol almaktadır.

‘MÜSAADE ETMEYECEĞİZ’

Karasu Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Münir Ali Kara ve Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu ile parti teşkilatları ve tüm kademeleri Cumhur İttifakı’na sonuna kadar bağlıdır ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhur İttifakı’nın varlığına fitne sokmaya çalışanlara müsaade etmeyecektir.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2022, 13:27

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER