Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın listesinde Karasu da vardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi program kapsamında Sakarya’ya geldi. Sakarya’da hayata geçirilen 157 eser düzenlenen törenle hizmete açıldı. Toplu açılışın listesinde Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın listesinde Karasu da vardı

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün (2 Temmuz 2021) bir dizi program ve 2.6 milyar TL yatırımla hayata geçirilen 157 eseri hizmete açmak için Sakarya’ya geldi. İlk ziyaretini Arifiye ilçesinde bulunan Tank-Palet Fabrikası’na yaptı. Fırtına obüsünün fabrikasında incelemelerde bulundu. Fuat Tosyalı ile birlikte fabrikayı gezen Erdoğan, Tank-Palet incelemeleri sonrasında Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin açılış kurdelesini kesti. Hastaneyi gezen Erdoğan, "İnşallah çok yakında Sakarya’mıza da bin yataklı bir şehir hastanesini kazandırıyoruz" diye konuştu. Erdoğan, toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada Karasu ile ilgili; "Karasu Tünelinin de olduğu Kaynarca-Karasu-Kocaali-Ankara hududu bölünmüş yolunun büyük kesimi bitti, kalan kesimlerini de seneye tamamlıyoruz.

   İnşallah Karasu’daki fabrikanın faaliyete geçmesiyle, Arifiye’deki fabrikanın yeni yatırımlarla büyütülmesiyle, Sakarya’yı savunma sanayinin yıldız şehri haline getirme yolunda ilerliyoruz" dedi.

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Akçay Barajı Alternatif İçme Suyu ve Hidroelektrik Santrali ile yapımı tamamlanan diğer projelerin açılış törenine, oradan da AKP İl Danışma Meclisi Toplantısına katılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2021, 18:20

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER