banner272

Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli değerlendirmeler yaptı

Kesilen cezalar muhakkak alınacak, kafe ve restoranlar sıkı şekilde denetlenecek, toplu taşımalarda ayakta yolcu alınmasına izin verilmeyecek. Ailelerin tercihine göre okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerinden başlayarak okullar eğitim öğretime açılacak...

Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli değerlendirmeler yaptı

   Daha önce yapılan açıklamalarda yüz yüze eğitim için 21 Eylül tarihine işaret edilmişti. Kabine toplantısının ardından önemli değerlendirmeler yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ailelerin tercihine göre okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflardan başlayarak okulların eğitim öğretime açılacağını söyledi.

   Öte yandan kafe ve restoranların kurallara uygunluk bakımından çok daha sıkı şekilde denetleneceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Toplu taşımalarda ayakta yolcu alınmasına izin verilmeyecektir. Maske kullanımı başta olmak üzere kurallara uymayanlara kesilen cezalar muhakkak alınacaktır" dedi.

   Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından basın toplantısı düzenledi. Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

   "Daha iyi bir çözüm bulunana kadar hayatımızı maske, mesafe ve temizlik tedbirlerine göre yeniden düzenlemeliyiz. Mevsim hastalıklarının yükü henüz üzerimize binmeden vaka sayısını 100'ün altına, vefat sayılarını da sıfıra indirmeliyiz."

   "Kalabalık etkinliklerden uzak durmadığımız, kurallara uymadığımız sürece ne açtığımız hastaneler ne cezai tedbirler bizi virüsten koruyabilir."

   "Toplanan 2 milyar 76 milyon liralık meblağı hane başı biner liralık ödemelerle vatandaşlarımıza aktarıyoruz."

OKULLARA İLİŞKİN AÇIKLAMA

   "Eğitim öğretime, salgın şartlarını dikkate alarak yüz yüze ve uzaktan eğitimi birlikte gerçekleştireceğimiz bir sistemle devam edeceğiz. Ailelerin tercihine göre okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflardan başlayarak okullarımızı eğitim öğretime açıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 10:40

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER