banner469

Cumhurbaşkanı Tatar : ‘Sakarya’ya geleceğim’

Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu 13-17 Ekim tarihleri arasında Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bir gezi düzenledi.

Cumhurbaşkanı Tatar : ‘Sakarya’ya geleceğim’

Bir grup Sakaryalı işadamının da katıldığı gezide Karasu Belediyesi eski başkanlarından Ahmet Genç ve Erenler Belediyesi eski başkanı Cavit Öztürk de yer aldı. Ahmet Genç, kendilerini makamında ağırlayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı  Sakarya’ya davet ettiklerini belirterek, “Sayın Tatar bizi çok nazik bir şekilde karşıladı. Heyet olarak kendilerini Sakarya’ya davet ettik. Sayın Tatar daveti kabul etti. Yakın zamanda kendilerini ilimizde ağırlayacağız” dedi. Ahmet Genç görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Tatar’a Karasu’yu anlatma fırsatı bulduğunu da ifade etti.

ASİL NADİR’LE TANIŞTILAR

Sakarya heyeti üç günlük gezi sırasında Başta Girne ve Gazi Magosa’nın yanı sıra, 47 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın da katıldığı bir törenle belli bir kısmı ziyarete açılan Maraş Bölgesi’ni de gezdiler. Heyet üyeleri ayrıca Kıbrıslı işadamı Asil Nadir’le de tanışma fırsatı buldu. Ahmet Genç, “Asil Nadir’le tanıştık. Bir süre görüştük.  Çok kibar bir insan, kendisini Karasu’ya davet ettim. Memnuniyet duydu” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 10:36

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER