Cumhuriyet gençlerin omuzlarında yükselecektir

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Sarı mesajında “19 Mayıs, Cumhuriyetimizin gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir” dedi.

Cumhuriyet gençlerin omuzlarında yükselecektir

Başkan Sarı mesajında şu görüşlere yer verdi:

   “Geldikleri Gibi Giderler, anlayışıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının ve buradan başlattığı bağımsızlık hareketinin tüm yurda yayılarak esareti kabul etmeyen ve hürriyetinden vazgeçmeyen milletimizle giriştiği Milli Mücadelenin zaferle taçlandırılmasının 101. yılını idrak ediyoruz.”

ŞAHLANIŞ VE DİRİLİŞİN BAŞLANGICI

   “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız 19 Mayıs 1919 tarihi, yurdumuzun düşman işgallerinden kurtarılması yolculuğunun başlangıç tarihidir. Mukaddes Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı yolunda, Milli Mücadeleyi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdüren milletimiz, birbirine kenetlenerek kutlu bir şahlanış ve diriliş gerçekleştirmiştir. 19 Mayıs, Cumhuriyetimizin gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir.”

‘KAHRAMANLARIMIZI RAHMETLE ANIYORUM’

   “Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Milli Mücadele kahramanlarımızı rahmetle anıyor, İstiklal Mücadelesinin başladığı bu anlamlı günde, köklerindeki hazineyi keşfedebilen, ahlaklı, imanlı, tek yürek olabilen Gençlerimizin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramını kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER