Cumhuriyetimizin 97. yılı böyle kutlandı

Cumhuriyetimizin 97. yılı böyle kutlandı

Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı. Bayram için ilk tören 28 Ekim Çarşamba günü Kaymakamlık bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Burada anıta çelenk konuldu ve saygı duruşunda bulunuldu. Törenin ardından geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi Kemal İlbey’in evi ziyaret edilerek İlbey dualarla anıldı.

29 Ekim Perşembe günü Kaymakamlık bahçesinde düzenlenen kutlama töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Kaymakam Ahmet Naci Helvacı tebrikleri kabul etti. Kabulde Belediye Başkanı İshak Sarı ve Cumhuriyet Savcısı Haluk Çınarbay hazır bulundu. Daha sonra Kaymakam Helvacı günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Maske ve sosyal mesafe ile gerçekleştirilen kutlama töreni salgın nedeniyle saat 9.30’da başlayıp 10.10’da sona erdi.

Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, yaptığı konuşmada “Modern Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk cumhuriyet rejimini insanlara anlatırken Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun idare biçiminin cumhuriyet olduğunu belirtmiştir. Gerçekten de öyledir. Cumhuriyet rejiminin demokratik sistem içerisinde kesintiye uğramasını engelleyici bir uyanıklık içerisinde olmalıyız. Türkiye Cumhuriyeti’nin en ileri seviyeye ulaşması için hepimize düşen görev var. İşimizi en iyi şekilde yapmak zorundayız. İşimizi en iyi şekilde yaptığımız zaman bir sonraki her aşamanın daha iyi gerçekleşmesine imkan veririz. Diğer bir husus demokrasimizin devamı noktasındaki bilincimizi sürekli diri tutmak, üçüncüsü de idealleri genç nesillere aşılamak’’ ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyet Bayramı kutlama törenine protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 14:48

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER