Daha iyi bir fındık sezonu için jandarma harekete geçti

 Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Ahmet Tevfik Altunel bölgesine ait mahalleleri geziyor...

Daha iyi bir fındık sezonu için jandarma harekete geçti
banner189

   Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Ahmet Tevfik Altunel fındık sezonunda bölgesine ait mahalleleri gezerek muhatlarından asayiş konusunda bilgiler aldı. Komutan Altunel ilk ziyaretini ilçemizin en uzak dış mahallesi olan Yeşilköy’e yaptı.

   Burada hem Yeşilköy Mahallesi muhtarı Eyüp Dinç hem de Kurudere Mahallesi muhtarı Hasan Emanet’le görüşen Altunel, ‘’Bu bölgenin en fazla fındık üretimi yapılan ve en fazla mevsimlik işçi çalıştıran bölgemiz olması nedeniyle bu ziyaretleri yapmanın faydalı olacağını düşünüyoruz. Muhtarlarımızla yaşanması muhtemel olayların önüne geçebilmek için karşılıklı görüş alış verişinde bulunuyoruz. 2020 fındık hasat döneminde kayda değer bir olumsuzluk yaşanmaması için hem işçilerimizin hem de üreticilerimizin menfaatleri konusunda diyalog içindeyiz. Jandarma olarak hedefimiz bu yöndedir. Yaşanan fındık hırsızlıklarına karşı da muhtarlarımızla diyalog halindeyiz’’ diye konuştu.

   Mahallesine jandarma komutanı tarafından asayiş için yapılan ziyaretten çok memnun kaldığını belirten Yeşilköy muhtarı Eyüp Dinç, ‘’Kolluk kuvvetlerimizi yanımızda görmek bizim için çok güzel ve önemli. Komutanımız Ahmet Tevfik Altunel’e çok teşekkür ediyorum. Ayrıca tecrübelerini aktararak bu toplantının daha da verimli olmasını sağlayan komşu mahalle muhtarı Hasan Emanet’e ve iki dönem muhtarlık yapan eski muhtar Kerim Dinç’e de teşekkür ederim’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 09:53

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halis
Halis - 3 ay Önce

Kuyumcullu Muhtari ormanılik alanlari talan ediyo hiç köyün sorunlarıyla ilgilenmiyor ormanda rant götürüyor hiç görevinin başında değil ki

SIRADAKİ HABER