banner379

Dalgıç polisler arama yaptı

Karasu'da 3 gencin gece saatlerinde denize girerek ve birbirlerine ‘İmdat boğuluyorum’ diye şaka yapması sonrasında Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı dalgıç polis ekipleri herhangi bir ihtimale karşı harekete geçti. Ekiplerin 2 saatlik süren çalışmasının ardından herhangi bir boğulma vakasına ya da bulguya rastlamadı.

Dalgıç polisler arama yaptı

Olay, 24 Haziran 2021 Çarşamba günü akşam saatlerinde Karasu/Yalı Mahallesi Doğu karadeniz Caddesi üzerinde bulunan 18’inci kule mevkiinde  meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, sahilde bulunan 5 kişi, denizden “İmdat boğuluyorum” diye birinin bağırdığını iddia ederek durumu sağlık ve cankurtaran ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda cankurtaran ekibi sevk edildi. Cankurtaranlar, hızla denize girerek sesin kaynağına ulaşmaya çalışırken durum, polis ve sahil güvenlik ekiplerine bildirildi.

Ekipler saatlerce denizin içerisinde araştırma yaparken olayın aslı polis ekiplerinin soruşturması sonrasında ortaya çıktı. Yapılan soruşturma neticesinde 3 gencin denize girdiği ve birbiriyle şakalaşmak için boğulma numarası yaptığı, sahilde bulunan 5 kişinin de bu sesleri gerçek sanması üzerine ihbarda bulunduğu belirlendi. Denizin içerisinde şakalaşan gençler ise ifadeleri alınmak üzere Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Olaya netlik kazandırılmak adına bölgeye Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı dalgıç polis ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yaklaşık 2 saat süren çalışmasının ardından ise herhangi bir boğulma vakasına ya da bulguya rastlamayınca arama çalışmalarına son verildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2021, 17:30

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER