Demiryolunu yaptık, sıra havaalanında!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Tokat’ta yapılmakta olan havalimanı fotoğraflarını paylaşması sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları Sakarya, Düzce ve Bolu hattı için Karasu’ya havaalanı yapılması konusunu tartışmaya açtı.

Demiryolunu yaptık, sıra havaalanında!

Medyabar’ın gündeme taşıdığı haberde bir kullanıcı, “Hava alanı Sakarya Karasu ilçesine kurulmalı yaz ayları 1 milyon nüfusu geçiyor. Sakarya Bolu Düzce hatta Zonguldak iline hizmet verebilecek orta nokta Karasu varken Toplam 3 milyon insana hizmet vermek varken 200 bin nüfuslu Tokat'a havaalanı yapmak neden?” ifadeleri ile Sakarya, Düzce ve Bolu hattı için Karasu’ya havaalanı yapılması fikrini ortaya attı.

Bazı kullanıcıların beğenilen bu fikir, bazıları tarafından ise olumsuz karşılandı. Başka bir kullanıcı ise “600 bin Tokat nüfusu Sakarya 1 milyon ve bizim hala havaalanımız yok neden” paylaşımı yaptı.

ÖNCE DEMİRYOLU YOLSUZLUĞU ARAŞTIRILSIN

Karasu Haber’in konuyla ilgili olarak düşüncelerini sorduğu Karasulular tartışmaya bir anlam veremediklerini belirttiler. Arifiye-Karasu demiryolu hattına 825 milyon lira harcandığını ve ortada demiryoluna ait bir işaret görünmediğini ifade eden vatandaşlar, “Önce bu ihalenin izi sürülmeli ve yolsuzluk iddiası açığa çıkarılmalı” diye konuştular.

NE OLMUŞTU?

Karsu-Arifiye demiryolu altyapı inşaatı ihalesi 320 milyon teklif eden bir firmaya verilmiş ancak inşaat zemin sıvılaşması ve benzeri gerekçelerle tamamlanamamıştı. Bunun üzerine devreye giren bakanlık ihale bedelini 825 milyon liraya yükseltmiş ancak hat yine bitirilememişti. Bu durum Sayıştay’ın 2019 yılı denetim raporuna da yansımıştı.

https://www.karasuhaber.com/gundem/demiryolu-camura-saplandi-santiye-arsasi-satisa-cikarildi-h2398.html

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Komunist
Komunist - 3 ay Önce

Yakında Rusya bizede çökecek yada Amerika, siz vatanı talan edin ikisininde eline yağ sürersin,

SIRADAKİ HABER