banner469

Demokrasi zincirinin ilk halkaları...

Kaymakam Helvacı, ‘’Ülkemizde, 1829 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmekte olan ve yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesi, toplumsal hayatımızın en önemli yapı taşlarından biridir’’ dedi...

Demokrasi zincirinin ilk halkaları...

'İLK KAPI’

Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı 19 Ekim Muhtarlar Günü mesajı yayımladı.

Kaymakam Helvacı mesajında; ‘’Yönetim anlayışımızda vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda müracaat edecekleri ilk kapı olan; seçilerek milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olma makamı olan muhtarlıklarımız devlet yönetimimizde çok önemli bir yer tutmaktadır.
Ülkemizin en ücra köşelerine ulaşabilen, halkımıza dokunabilen kılcal damarlarıdır. Muhtarlarımız ise, bu önemli kurumun yetkilileri olarak devletimizin adeta gören gözü, tutan elidir. Her bir muhtarımız,  halkın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birisi olan yönetime katılımcılığı kolaylaştırmakla birlikte demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturmaktadır’’ diye belirtti.

‘ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI’

‘’Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, devletimizce muhtarlarımızın özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesine yönelik; Muhtar Bilgi Sistemi, ücret iyileştirilmesi, Muhtarlar Günü ilanı gibi çok önemli adımlar atılmıştır. Devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın temsilcisi olan muhtarlarımız, halkımızla çok daha alakadar olmak, halkımızın talep, problem ve ihtiyaçlarını en kısa yoldan yetkili makamlara arz ederek çözüme vesile olmak hususunda daha iyi imkânlara kavuşmuştur.

'YOLUMUZ, BAHTIMIZ AÇIK OLSUN'

Helvacı mesajına şöyle devam etti; ‘’Gencinden yaşlısına, işçisinden memuruna, muhtarından Cumhurbaşkanına hepimiz, nefes aldığımız bu topraklarda hür ve bağımsız yaşamak için çalışıyoruz. Daha müreffeh bir Türkiye için emek veriyoruz. Bugünkü Türkiye’nin mimarı, yarınki Büyük Türkiye’nin sevdalısı herkese selam olsun. Yolumuz, bahtımız açık olsun.

Muhtarlarımız, sadece yaptıkları hizmetlerle değil, Covid- 19 salgınında ortaya koydukları cesaret ve canlarını dişlerine takarak verdikleri mücadeleyle de büyük bir emsal teşkil etmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta ilçemizde görev yapan muhtarlarımız olmak üzere, halkımızın hizmetkârı olan tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü tebrik ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.”

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER