Doğalgaz krizi: Gazi Metal üretimi durdurdu

Karasu OSB’de bulunan Gazi Metal Soğuk Haddehane Tesisi, doğalgaz tedariğinde gidilen kısıtlama nedeniyle üretime geçici olarak ara vermek zorunda kaldı.

Doğalgaz krizi: Gazi Metal üretimi durdurdu

   İran’ın Türkiye’ye verdiği doğalgazda ‘arıza’ gerekçesiyle başlattığı kısıtlama tüm Türkiye’de olduğu gibi Karasu OSB’de faaliyet gösteren Gazi Metal Soğuk Haddehane Tesisi’nde de üretime ara verilmesine neden oldu. Tesis yetkilileri TEİAŞ ve AGDAŞ yöneticilerince kendilerine üretimi üç gün durdurmaları yönünde uyarı yapıldığını belirtti.

ÜRETİMİN YÜZDE “%25’İ İHRAÇ EDİLİYOR

   2011 yılında temeli atılan ve 2014 yılında tamamlanarak üretime başlayan Gazi Metal Karasu Haddehane Tesisleri Karasu Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 200 dönümlük alana inşa edildi. Sakarya’daki sanayi kuruluşları arasında büyüklük ve üretim kapasitesi bakımından önde gelen tesis, yıllık üretiminin yüzde 25’ini yurt dışına ihraç edip ülkemize döviz kazandırıyor.

YERLİ VE ÖZ SERMAYE

    Yüzde yüz yerli ve yatırımcının öz sermayesi ile kurulduğu bilinen tesiste yaklaşık 400 kişi istihdam ediliyor. Tesisin katkı sunduğu diğer sektörler ise yan sanayii kuruluşları ile ulaşım sektörü olarak öne çıkıyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2022, 19:31

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER