Ekrem Yüce Karasu'daydı

Büyükşehir Başkanı Ekrem Yüce bugün Karasu'ya gelerek çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi.

Ekrem Yüce Karasu'daydı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Karasu’da gerçekleştirilen asfalt programını inceleyerek basın mensuplarına bilgi verdi. Kurumeşe Mahallesi’ne giden Yüce, burada devam eden asfalt çalışmalarını yerinde gördü ve Karasu için çalışmayı kendilerine görev bildiklerini söyledi. Programa Başkan Yüce’nin yanı sıra Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, muhtarlar katıldı. Asfalt çalışmaları kapsamında Kurumeşe Mahallesinde toplam bin 800 metrelik güzergah yeni yüzüne kavuşturulacak.

''KARASU DÜNYAYA AÇILAN YÜZÜMÜZ''

 Yüce, “Şehrimizin sahip olduğu pek çok güzellik var. Yaylalarımız, denizimiz, longozumuz, gölümüz, nehrimiz ve çok şükür Allah’a ki adeta cennet gibi bir şehrimiz var. Ülkemizden, yurt dışından pek çok insan gelip bu güzelliklerimizi seyrediyor. Karasu ilçemizde bu güzellikleri içerisinde barındıran ve bizim dünyaya açılan yüzlerimizden bir tanesi. Sezon içerisinde pek çok turisti burada ağırlıyoruz. Bizler de hem şehrimiz hem de Karasu için gündüz gece demeden çalışıyoruz Bizim çalışmalarımız Karasu’ya çok yakıştı. İnşallah daha birçok çalışmayı hayata geçireceğiz” dedi.

KARASU'YA YAPILANLAR

Yüce açıklamalarına şöyle devam etti: Göreve geldiğimiz günden itibaren Karasu ilçemizde toplamda 90 kilometreye tekabül eden 102 bin ton asfaltlama çalışması yaptık. Bunun yanı sıra 8 bin 173 metre beton V kanal yapımı gerçekleştirdik. Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından belirlenen ciddi kriterleri yerine getirdikten sonra almaya hak kazandığımız Mavi Bayrak unvanı ile vatandaşlarımızı dünya standartlarında sağlıklı ve güvenli kumsallara kavuşturduk. Ayrıca Karasu sınırlarında yer alan Melen suyu isale hattı üzerinde bulunan vadiyi Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliği ile tıbbi ve aromatik bitki üretim alanına dönüştürüyoruz. Melen Botanik Vadisi Projesi kapsamında bölgeye aromatik bitkilerle güzellik katıyor, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla sosyal yaşantıya katkı sunuyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte de daha pek çok yatırım ve hizmeti Karasu’ya getireceğiz.

''TEK YUMRUK HALİNDE HİZMET EDİYORUZ''

Program sonrası açıklama yapan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; "Biz, AK Parti Belediyeleri olarak tüm şehre hizmet etmek için tek yumruk halinde mücadele ediyoruz. Halka hizmet için geldiğimiz bu makamlarda tek düşüncemiz, bu birlik ve beraberlik içinde vatandaşlarımızın yüreğine dokunacak çalışmalar üretmektir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce'nin de canı gönülden mücadele ettiğinin bizler şahidiyiz. İlçe halkımız ve şahsım adına kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 17:50

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER