Emniyet ve Jandarma bugün yayalar için uygulama yaptı

07-13 Mayıs Trafik Haftası nedeniyle ‘Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik’ sloganı ile düzenlenen etkinlikte yayalara yönelik trafik uygulaması gerçekleştirildi

Emniyet ve Jandarma bugün yayalar için uygulama yaptı

Cumartesi günü Kaymakamlık binası karşısında Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yayalara yönelik trafik uygulaması gerçekleştirildi. "Yaya yolunda ilerle", "Görünür ol", "Trafik ışıklarını takip et", "Yaya geçidi kullan", "Yola odaklan" başlıkları altında hazırlanan broşürler vatandaşlara, "Dikkat hayat çıkabilir" yazılı broşürler de sürücülere dağıtıldı. Uygulamaya Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, Karasu İlçe Emniyet Müdür Vekili Mahmut Kırım ve İlçe Jandarma Komutanı Hasan Alataş ve ekipler katıldı.  Kaymakam Helvacı, yayalara bilgilendirmede bulunarak broşür verdi.

GÖRÜNÜR OLUN!

Polis ve jandarma ekipleri de yayalara bir takım hatırlatmalarda bulunarak; ‘’Trafikte ve sokakta ilerlerken öncelikle yaya yolundan ilerleyin, görünür olun çünkü görünür olmak trafik kazalarında can güvenliği bakımından oldukça önemli, trafik ışıklarına muhakkak riayet edin, yaya geçidini kullanın, yaya geçidi dışında başka bir geçit olmayan yerde can güvenliğinizi riske atacak bir takım şeyleri yapmayalım ve yola odaklanmak gerek" gibi bilgilendirmelerde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2022, 11:59

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER