Emniyetin Kasım Bilançosu

Karasu Emniyet Müdürlüğü'nün 1 aylık koronavirüs denetimleri ve uygulamalarının bilançosunda 35 ayrı olay yer alıyor. İlçe Emniyet'ince toplam 261 bin 408 TL para cezası kesilirken, araması olan 20 şahıs ise yakalandı.

Emniyetin Kasım Bilançosu

İnsan sağlığı için büyük tehdit olan koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan kararlar doğrultusunda, aralıksız bir şekilde her noktada ve halkın yoğun olduğu yererde sıkı denetimler yapılıyor. Tüm personelin katılımıyla, 24 saat esasına göre 01 Kasım - 01 Aralık tarihleri arasında Karasu Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan Covid-19, Asayiş, Trafik Denetim ve uygulamalarda 35 ayrı olaya işlem yaptı.

İşte İlçe Emniyet’in Kasım bilançosu:

- İlçe Emniyet ekiplerince Covid-19 kuralları kapsamında açma kapama saatlerine uymadığı tespit edilen 2’si tekel büfe olmak üzere 5 iş yerine adli idari işlem yapıldı.

- 2 apartman dairesini kahvehaneye çeviren ve oyun, kumar oynayan 16 kişiye adli idari işlem yapıldı.

- 10 kahvehanenin ayrıca işyerini kapatmadığı veya tedbirlere aykırı faaliyet gösterdiği tespit edilerek idari işlem yapıldı.

- Oyun oynayan 65 kişiye sosyal mesafeye uymamaktan idari işlem uygulandı.

-  Maske kuralına uymayan 24 kişiye, sokağa çıkma kısıtlamasına uymadığı tespit edilen 15 kişiye olmak üzere toplam 261 bin 408 TL para cezası kesildi.

- Yapılan denetim ve operasyonlarda 10 yıl 6 ay hapis cezası olan ve toplamda çeşitli suçlardan aranan 20 şahıs yakalandı.

- Kayıp olarak aranan 2 şahıs bulunarak ailelerine teslim edildi.

- Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen uygulamalarda abartı egzoz takılı 4 motosiklet trafikten men edildi.

- Alkollü araç kullanan 1 kişinin ehliyetine el konulurken, şahıslara ait 1 araç otoparka çekildi.

- Çeşitli eksiklikleri bulunan 12 araç ise trafikten men edildi.

“KURALLARA YÜZDE YÜZ RİAYET BEKLİYORUZ”

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “İlçe genelinde Covid-19 olmak üzere Asayiş ve Trafik uygulama ve denetimler düzenli olarak devam etmekte olup kurallara uymayan kişi ve iş yerlerine gerekli adli ve idari işlemler yapılacaktır. Tüm Karasulu hemşerilerimizden açıklanan tedbirlere yüzde yüz riayet etmesini bekliyoruz” denildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 17:28

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER