banner368

En soğuk sekizinci ilçe olduk

Sakarya son yılların en soğuk gecelerinden birini yaşadı. Karasu 16 ilçe arasında -5.9 derece ile 8’inci sırada yer aldı. Taraklı -19.4 derece ile ülkenin en soğuk yerleri listesine girdi.

En soğuk sekizinci ilçe olduk

Karasu dün gece en soğuk gecelerinden birini yaşadı. Sabah işine gitmeye çalışanlar adeta bir buz pisti ile mücadele etti. Yetkililer buzlanmaya karşı yaya ve sürücüleri uyardı. Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden alınan verilere göre Sakarya'da dün gece en düşük sıcaklık -19,4 derece ile Taraklı'da ölçüldü. Taraklı bu değerle ülke genelinde gecenin en soğuk 30 yeri arasına girdi. Karasu, Sakarya’nın 16 ilçesi arasında -5.9 derece ile en soğuk 8’inci ilçe oldu. Adapazarı'nda ölçülebilir sıcaklık en düşük 21 Ocak 1961 yılında -14,5 derece olarak ölçülmüştü.

SICAKLIKLAR YAVAŞ YAVAŞ ARTACAK

18 Ocak 2021 Pazartesi gecesi -5.9 derece ile Karasu’da son yılların en soğuk gecesi yaşandı. Meteoroloji’nin tahminlerine göre bu gece de oldukça soğuk geçecek ve gece sıcaklık -5 derece olacak. 19 Ocak Salı gündüz sıcaklığı ise 1 derece. Yarından itibaren sıcaklıklar yavaş yavaş yükselecek ve hava parçalı bulutlu olacak.Hafta sonunda gece sıcaklıklar artı değerlere, gündüz sıcaklıkları iki haneli rakamlara kadar çıkacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 16:07

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER