Eski başhekim istifa ettiğini duyurdu

Dört yıl Karasu Devlet Hastanesi Başhekimliği yapan Üroloji Uzmanı Op. Dr. Şenol Ergüney, Kocaeli’de yürütmekte olduğu İl Sağlık Müdürlüğü görevinden istifa etti. Ergüney’in Ak Parti İl Başkanı tarafından istifaya davet edildiği değerlendirmesi yapılıyor.

Eski başhekim istifa ettiğini duyurdu

  Op. Dr. Şenol Ergüney sosyal medyada bir veda mesajı yayınladı. Ergüney, 4 yıl Karasu Devlet Hastanesi Başhekimliği görevinin ardından Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanmıştı.

   Dr. Şenol Ergüney yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; ‘’Değerli dostlarım, 23 Eylül 2020Çarşaöba günü itibarıyla yürütmekte olduğum Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü görevinden şahsi kararım ile istifa etmiş bulunuyorum.

   2002 yılından beri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile beraber bir dava aşkı ile başlamış olduğumuz ve heyecanımızı hiç yitirmediğimiz Sağlık Bakanlığı nezdindeki idarecilik sürecimizi böylece nihayete erdirmiş oluyorum. İnşallah 1 Ekim 2020 itibarı ile klinik ve akademik çalışmalarıma kaldığım yerden devam etmek üzere, asıl mesleğim olan hekimlik görevine dönmüş olacağım.

   Bildiğiniz gibi 2002 yılından beri Sağlık Bakanlığımızın bünyesinde 4 yıl Sakarya Karasu devlet Hastanesi başhekimliği, 6 yıl Kocaeli Devlet Hastanesi başhekimliği, 3 yıl Kocaeli Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği yapmış bulunuyorum. Yaklaşık 3 yıla yakın bir süredir de Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürütmekteyim. Bu süreler zarfında vatandaşlarımızın yüksek teveccühü sayesinde sorunların yüksek bir moral ve cesaretle giderek, ekiplerimizle gece gündüz demeden elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Hep hizmet üretmeye çalıştık. Çok çalıştık, az konuştuk ama kimseden korkmadan yolumuza devam ettik.’’

   Doktor Ergüney’in, çeşitli tasarrufları dolayısıyla Ak Parti Kocaeli İl Başkanı tarafından istifaya davet edildiği değerlendirmesi yapılıyor.

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER