banner379

Eski Başkan’a zimmet suçlaması

Karasu’nun önceki belediye başkanı Mehmet İspiroğlu ve belediye şirketinin iki yöneticisi zimmet iddiasıyla hâkim karşısına çıktı. Mahkeme bilirkişi incelemesi için dosyanın Sayıştay’a gönderilmesini kararlaştırdı.

Eski Başkan’a zimmet suçlaması

Karasu Belediyesi’nin iştiraklerinden Karsaş isimli şirketin kayıtlarında harcandığı göründüğü halde evrakı bulunmayan 1 milyon 250 bin lira ve 15 bin liralık çek için yeni belediye yönetiminin suç duyurusu sonucu ‘Zimmet’ iddiasıyla Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davaya 23 Mart Salı günü devam edildi. Duruşmada dönemin Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu Karsaş’ın iki yöneticisi ifade verdi.

BİLİRKİŞİYE GÖNDERİLDİ

Şirket Yönetim Kurulu Başkanı M. Ç.’nin ifadesinde söz konusu açığa ait harcama evraklarında imzasının bulunmadığını ve bu konuda talimat vermediğini, bu nedenle herhangi bir sorumluluğu kabul etmediğini anlattığı bilgisi edinildi. M.Ç.’nin ilk duruşmada mallarına konulan tedbir kararı daha sonra kaldırılmıştı. Şirket Müdürü Ş.N. İ.’nin de savunmasında harcamaları belediye başkanının talimatıyla çeşitli kurum ve yardım amaçlı kişilere bulunduğu belirtildi. Mahkeme sanık avukatlarının ‘ehil bilirkişi incelemesi’ talebini uygun görerek dosyanın Sayıştay’a gönderilmesini kararlaştırdığı ve bir sonraki duruşmanın 15 Haziran 2021 tarihine ertelendiği öğrenildi.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER