Eski Vali Hüseyin Avni Coş vefat etti

Sakarya eski valilerinden Hüseyin Avni Coş, İstanbul'da geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Coş’un cenazesi bu gün ikindi vakti Fatih Camii’nden kaldırılacak.

Eski Vali Hüseyin Avni Coş vefat etti

62 yaşındaki Hüseyin Avni Coş, Bahçeşehir'deki evinde saat 22.00 sıralarında fenalaşınca, yakınları tarafından Esenyurt İstinye Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği öğrenilen Coş yapılan tüm müdahalelilere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Hakkında FETÖ ilişkisi olduğu iddiaları ortaya atılan Coş’un tam örgütün hedefinde olduğu şeklinde bilgiler de vardı. Hüseyin Avni Coş, FETÖ'cü 15 Temmuz darbe girişiminde, eline silah alarak valilik binası önünde verdiği fotoğrafla da biliniyor.

HÜSEYİN AVNİ COŞ KİMDİR

1959 Eğirdir doğumlu Hüseyin Avni Coş, 62 yaşındaydı. 3 çocuk babası olan Coş, 1976'da Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde eğitime başladı. 1977'de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin İktisat ve Maliye Bölümüne geçti ve 1981'de mezun oldu.

Coş kaymakam ve bürokrat olarak hizmet verirken vali olarak atandı. Sırasıyla Bingöl, Kırklareli, Aksaray, Aydın, Adana ve Sakarya illerinde valilik yaptı.

23 Mayıs 2014 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesi ile Sakarya valiliğine atanmış ve 9 Haziran 2014 tarihinde bu görevine başlamıştı. Coş 21 Haziran 2017 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesi ile Merkez Valiliğine atanmıştı.

Hüseyin Avni Coş’un cenazesi 31 Temmuz Cumartesi günü (bugün) ikindi vakti İstanbul Fatih Camii’nden kaldırılarak toprağa verilecek.

Karasu Haber olarak Hüseyin Avni Coş’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2021, 10:36

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER