Esnafa hibe başvuruları bugün başladı

Esnafa iki grup halinde verilecek 3 ve 5 bin liralık hibe desteklerinde başvurular bugün başlıyor. Esnafa toplan 4 milyar 622 milyon liralık destek sağlanması bekleniyor.

Esnafa hibe başvuruları bugün başladı

Hibe desteğinden 17 Mayıs 2021 tarihinden (bu tarih dahil) önce gelir vergisi mükellefiyeti olan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirler faydalanacak. Hibe, bir defaya mahsus verilmek üzere iki ayrı grup için 5 bin lira ve 3 bin lira olacak.

5 bin lira verilecek olan birinci grupta; kahvehane, kafe, çay bahçesi, okul ve personel servisi, düğün salonu, öğrenci yurdu, kantin, kırtasiye, internet kafe, hamam ve lunaparklar gibi yerler bulunuyor.

3 bin lira verilecek ikinci grupta; bakım, onarım, tamirat ve kaporta işleriyle uğraşan, seyyar satıcı, sıhhi tesisatçı, hırdavatçı, müzisyen, oto yıkamacı, kuru temizlemeci, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcısı, camcı, çilingir, bakırcı, kalaycı, ayakkabıcı, konfeksiyoncu, tuhafiyeci, züccaciyeci ve kurs işletmeleri yer alıyor.

BUGÜN BAŞLADI

Bugün başlayacak destek başvuruları ve itirazlar elektronik ortamda ‘’www.turkiye.gov.tr ‘’ internet adresi üzerinden yapılacak. Başvuruların uygun bulunması halinde ilgilinin banka hesabına destek ödemesi yapılacak. İlgilinin banka hesabına aktarılamayan bedeller serbest ödeme yöntemiyle verilecek. Bakanlıkça belirlenen birinci ve ikinci grupta yer alan ekonomik faaliyetler Ticaret Bakanlığı internet sitesinden görülebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021, 14:33

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER