Esnafın isteği başkana iletildi

İlçe esnafının zincir mağazalarla yarışmasının mümkün olmadığını belirten Esnaf Odası Başkanı Cihan Emre. Emre, “Küçük esnaf, ulusal mağaza ve marketlerle aynı açılış ve kapanış saatiyle mücadele ediyor. Saat esnekliği şart. Bu konuda Karasu Belediyesi’nden destek bekliyoruz” dedi.

Esnafın isteği başkana iletildi

Başkan Emre, Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyesi olan bakkal, aperatif ve büfe gibi işletmelerin belediye meclis kararı ile saat 24.00’da kapatılması kararının gözden geçirilmesi için Karasu Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na dilekçe verdiklerini söyledi. Emre, “Alkol satmayan ve gıda satışı yapan küçük esnafımız, ulusal mağaza ve marketlerle aynı açılış ve kapanış saatiyle mücadele ediyor. Saat esnekliği şart. Bu konuda Karasu Belediyesi’nden destek bekliyoruz” dedi.

'SAAT 02.00'A ÇEKİLMESİ NEFES ALDIRIR'
Yaz sezonu ile birlikte saat 24.00’da kapatma kararının gece 02.00’a çekilmesinin esnafa nefes aldıracağına da dikkat çeken Emre, “Ulusal marketler ve mağazalar kapanınca yerel esnafımız iş yapmaya başlıyor. Bu konuda düzenleme bekliyoruz” diye konuştu.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre'nin Belediye Başkanı İshak Sarı'ya ilettiği dilekçe şöyle:
“Belediyemiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren bakkal, bayi, kahvehane, çay bahçesi, kafeterya ve aperatif işletmelere sahip esnaflarımızın yaz saati uygulaması için meclisinizde alınacak karar gereği; süpermarketler, büyük yerel marketler ve zincir marketlerle aynı açılış ve kapanış saatlerinin yazılmamasını ve bu marketlerin, işyerlerinin açılış saati 07:00, akşam kapanış saatinin 02:00 olarak düzenlenmesini ve alacağınız karar ile arada kalan zaman diliminde hem bakkal ve yerel esnafımıza bir yaşam hakkı sağlanması, hem de zincir marketlere karşı küçük esnafın korunması adına gereğinin yapılmasını takdirlerinize arz ederiz.”

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2022, 09:59

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan emice
Ramazan emice - 1 ay Önce

Milletin,fakirlerin, garibin isteğini ileten yok, hep rantçı tüccarları istekleri, yiye yiye bitiremediniz karasu yu, işiniz gücünüz rant rant rant, bak ranttan Karadeniz bile isyan etti,

SIRADAKİ HABER