banner388
banner400

Ethem Sancak BMC'yi sattı mı?

banner403

Gazeteci Deniz Zeyrek, Tank Palet Fabrikası’nın alan Ethem Sancak’ın sahibi olduğu BMC’nin el değiştirmek üzere olduğunu iddia etti. Zeyrek ‘Katar ortaklığı kalıyor’ dedi.

Ethem Sancak BMC'yi sattı mı?
banner399

16 Nisan Cuma günü akşamı Halk TV’de canlı olarak ekrana gelen ve Umut Yurtkuran’ın yönettiği Perdenin Önü Arkası isimli tartışma programına katılan Sözcü yazarları Deniz Zeyrek ve İsmail Saymaz, Cumhuriyet’ten İpek Özbey ve halktv com.tr Yayın Yönetmeni Hakan Çelenk yap-işlet-devret modeliyle gerçekleştirilen mega yatırımları mercek altına aldılar.

KATARLILAR KALIYOR

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek Kanal İstanbul projesiyle ilgili görüşlerini açıklarken bu yatırımların döviz kuru garantili geri dönüşleri olduğunu ve Hazine’ye gelecekte büyük bir yük getireceğini söyledi. Zeyrek 29 yıllığına Katarlı ortağı ile birlikte BMC’ye kiralanan Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası’ndaki ortaklıklardan birinin bu günlerde el değiştirebileceği iddiasını ortaya attı.  Zeyrek İsmail Saymaz’ın bir sorusu üzerine, “Katarlılar kalıyor, diğer ortak hissesini devredecek” diye konuştu.

AKP YANLISI ŞİRKETE DEVREDİLMİŞ

İnternetten yayın yapan Manşet Haber isimli portalda BMC’nin el değiştirdiğine dair bir haber yer aldı. 14 Nisan 2021 tarihli haberde şöyle denildi:

“BMC, 30 Nisan 2014'te TMSF tarafından yapılan ihalede tek katılımcı olarak teklif veren iş adamı Ethem Sancak'a ait olan "Es Mali Yatırım" tarafından 751 milyon TL ye satın almıştı. BMC'nin AK Parti'ye yakınlığı ile bilenen iş adamı Ethem Sancak'a ait olan "Es Mali Yatırım'dan, yine AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen Tosyalı Holding’e devredildiği iddia ediliyor.”

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 22:54

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner391

banner390