Fındık işçilerine test yok, ateş ölçümü var

Hasat mevsiminde bölgemize fındık toplamaya gelecek işçilere test yapılmayacak. Bunun yerine işçilerin kayıtlı bulunduğu kentten çıkışları sırasında ateşinin ölçülmesi için ilgili valiliklere yazı yazılacak.

Fındık işçilerine test yok, ateş ölçümü var
banner238

Edinilen bilgilere göre, Sakarya Valiliğinde yapılan toplantıda, Ağustos ayından itibaren özellikle doğu ve güneydoğudan bölgemize gelecek fındık işçileri konusu görüşüldü. Toplantıda işçilere Sakarya girişinde test yaptırmak yerine, ikamet ettiği il sınırından çıkışta ateşlerinin ölçülmesi için ilgili valiliklere yazı yazılması kararı alındı.

RİZE’DE YAPILDI

Salgın tehlikesinin henüz geçmediğini belirten uzmanlar ise “Fındık işçilerine mutlaka test yapılmalı” diyor. Çay hasadının sürdüğü Rize'de, özel seyahat izin belgesi alarak, gelen üreticilere, bahçeye girmeden önce geçirecekleri 1 haftalık ev izolasyonu sürecinde ' Covid-19' testi yapıldığına ve test yapılanların 15'inin sonucunun pozitif çıktığına işaret eden uzmanlar “Gelen işçiler önce izolasyona tabi tutulması ve bu sürede testleri yapılmalıdır. Eğer test yapılmazsa Covid 19 olup olmadığını anlaşılmaz" görüşünde.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER