banner192
banner199

Gazilerimizin günü kutlandı

banner208

‘Gaziler Günü’ tüm yurtta olduğu gibi Karasu’da da törenle kutlandı.

banner207
Gazilerimizin günü kutlandı
banner197

   Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanı verilmesinin 99. yılı ve Gaziler Günü nedeniyle, Kaymakamlıktaki Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi.

   Pandemi süreci nedeniyle kısıtlı katılımla gerçekleştirilen törene siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, resmi daire amirleri, askerler ve gaziler katıldı.

  Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karasu Şubesi Başkanı Enver Yıldız Atatürk Anıtına çelenk sundu. Ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın okunması ile birlikte, bayrağımız göndere çekildi.

   Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karasu Şubesi Başkanı Enver Yıldız günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Saygı kelimesinin en çok şehit ve gazilere yakıştığını belirten Yıldız, ‘’ 1.Dünya Savaşı sonrasında vatanımızı bölerek parçalamak isteyen, yedi düvele mensup düşman, vatanımızı dört bir yandan işgal etti. Amaçları Anadolu’da Türk toplumunu tamamen ortadan kaldırmaktı. Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış, esarete alışık olmayan Türk Milleti'nin bu işgale dur diyeceği şüphesizdi. Ordumuz, düşmanın ordusunun Anadolu’daki ilerleyişini Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasındaki askerlerle durdurdu. Türk Ordusu 13 Eylül 1921’de 22 gün süren dünyanın en uzun ve en kanlı muharebelerinden biri olan Sakarya Meydan Muharebesi’nde düşmanı tarihinin en büyük bozgununa uğratmıştır” dedi.

   Enver Yıldız, 19 Eylül Gaziler Günü’nün bu toprakların vatan olması uğrunda canlarını adayanların gurur ve şerefle hatırlandığı, anıldığı bir gün olduğunu ifade ederek, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere şehitlik ve gazilik mertebeleriyle şereflenmiş bütün kahramanlarımızı saygı, minnet ve şükranlarımla yâd ediyorum” dedi.

   Törenin ardından protokol üyeleri, gazilerimizin bu özel gününü kutladılar.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2020, 13:59

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202

banner201