banner368

Gelen son verilerin ardından Başkan Sarı uyardı!

Cuma gününden itibariyle bölgemizde hava sıcaklıklarının hissedilir ölçüde düştüğünü belirten Belediye Başkanı İshak Sarı, pazar günü beklenen kar yağışına, buzlanma ve elektrik kesintisine karşı uyarı yaptı.

Gelen son verilerin ardından Başkan Sarı uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan verileri değerlendiren Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, ilçe genelinde beklenen kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının günlük yaşamı aksatmaması için uygulanacak önlemlere ilişkin açıklama yaptı. Sarı, kar yağışı, don, buzlanma ve ani sıcaklık düşüşü nedeniyle vatandaşların günlük yaşantısının olumsuz yönde etkilenmemesi için önemli uyarılarda bulundu.

“EKİPLERİMİZ SAHADA OLACAK”

Başkan Sarı’nın açıklama ve uyarıları şöyle; “Meteoroloji Genel Müdürlüğünden ve haber bültenlerinden aldığımız bilgiler doğrultusunda önümüzdeki Pazar günü itibari ile bölgemizde yoğun bir kar yağışı beklenmektedir. Hatta beklenen kar yağışının birkaç gün süreceği tahmin edilmektedir. Bizler Karasu Belediyesi olarak tüm önlemlerimizi aldık. Tabi bu konuda vatandaşlarımızdan da önemli ölçüde isteklerimiz bulunuyor. Bizler, araç filomuzdaki tüm araçları uygun koşullara getirdik. Hatta yaşayabileceğimiz yoğun kar yağışını da göz önünde bulundurarak çevremizdeki kamu kurumları ile özel firmalarla da görüşerek araziye uygun iş makinalarının hazır durumda olmalarını rica ettik. Tüm ekiplerimiz, olumsuz hava şartları ilçemizi terk edeceği ana kadar teyakkuz halinde olacaktır.

ELEKTRİK KESİNTİSİ 

Vatandaşlarımızdan isteğimiz, soğuk hava, kar yağışı, don ve buzlanmanın etkili olduğu gün ve saatlerde zaruri haller dışında konutlarından ayrılmamaları, özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, trafiğe çıkmaları durumunda araçlarında mutlaka zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları, araçların teknik yönden gerekli kontrollerini yaptırmalarıdır. Elektrik kesintisi ve buna bağlı olarak oluşacak su kesintisi, ısınma ve aydınlatma gibi günlük ihtiyaçların karşılanması hususunda da tedbirli ve dikkatli olunmalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 17:24

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER