Gıyabi cenaze namazı kılınacak

AGD Karasu Şubesi tarafından Filistin ve Gazze şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılınacak.

Gıyabi cenaze namazı kılınacak

   Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Karasu Şubesi tarafından, Filistin’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmamak için Karasu Merkez Camisi’nde Filistin ve Gazze şehitlerine bugün (21 Mayıs 2021 Cuma) gıyabi cenaze namazı kılınacak. Cuma namazı sonrası Merkez Cami yanında bulunan 17 Ağustos parkında basın açıklaması yapılacak ve dua edilecek.

'KIRMIZI ÇİZGİMİZ'

Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, verdikleri diriliş mücadelesinde onlarla birlikte saf tuttuğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz’’ diyen AGD Karasu Teşkilatı Başkanı Murat Ali Aksoy, herkesi kılınacak Cuma namazına davet etti. Aksoy, ‘’Mescid-i Aksa, Müslümanların kırmızı çizgisidir. Efendimiz (sas), ‘Mescid-i Aksa’ya gidin ve içinde namaz kılın. Eğer oraya gidemez ve içinde namaz kılamaz iseniz kandillerinde yakılmak üzere oraya zeytinyağı gönderin’ buyurmuşlardır. Zeytinyağı bir semboldür. Bize düşen tarih boyunca vahyin, tebliğin ve mücahedenin merkezi olmuş bir beldeye sahip çıkmak, oranın bir İslam şehri olması için her türlü desteği o topraklara vermektir.

Bir ırkın üstünlüğünü ve seçilmişliğini iddia eden Siyonizm’in insanlığa getireceği ancak ve ancak köle düzeni olacaktır. Irkçılığın, mezhepçiliğin, kardeş kavgasının bu coğrafyaya zerrece bir faydası yoktur. Yine Müslümanlar şunun farkına varmalı ki bu coğrafyada ırkçılık, mezhepçilik ve kardeş kavgasını körükleyen İsrail’dir’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2021, 16:14

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER