banner469

Göç İdaresi’nden muhtarlara: 'Sığınmacılara destek olun'

Sakarya İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Karasulu muhtarlarla sığınmacılar ve sorunlar konulu bir toplantı gerçekleştirdi.  

Göç İdaresi’nden muhtarlara: 'Sığınmacılara destek olun'

    Sakarya İl Göç İdaresi Müdürlüğü personeli, 8 Kasım 2021 Pazartesi günü Karasulu muhtarlarla bir araya gelerek Türkiye’de ikamete mecbur kalmış, başta Suriyeliler olmak üzere farklı ülke vatandaşı sığınmacılarla ilgili bilgi verdi.

   Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde yapılan toplantıya konuşmacı olarak Sakarya İl Göç İdaresi Müdürü Hülya Korkut katıldı. Karasulu 30 muhtara seslenen Korkut, video gösterisi eşliğinde İl Göç İdaresi’nin sığınmacıların rehabilite edilmesi ve baş gösteren çeşitli sorunların çözümü için uygulanan çalışmalardan örnekler verdi.

İNSAN TEMELLİ YAKLAŞIM

   Dili, dini ve uyruğu ne olursa olsun sığınmacıların birer insan olarak kabul edilmesi gerektiğini kaydeden Müdür Hülya Korkut, “Muhtarlarımız mahallelerinde ikamet etmekte olan, çeşitli işyerlerinde çalışan, eğitim çağında bulunan ve okullara giden bu insanlara ilgi göstermeli ve sorunları müdürlüğümüze bildirmeli” şeklinde konuştu.

MUHTARLARDAN SORULAR

   Toplantının sonunda kendilerine söz verilen muhtarlar, sosyal yaşama uyum sağlama açısından sığınmacıların çeşitli sorunlara yol açtıklarını dile getirerek, sorunların giderek ağırlaşması konusunda endişe duyduklarını ifade ettiler. Muhtarlar kendi görev alanlarında sorun çıkmaması için azami dikkat ve özenin gösterildiğini belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021, 16:31

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER