Gübre fiyatlarına indirim geldi!

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, kimyevi gübre fiyatlarında indirim kararı aldı. Karar 14 Şubat 2022’den itibaren uygulanacak.

Gübre fiyatlarına indirim geldi!

   Dövizdeki aşırı yükselme dolayısıyla akaryakıt ve kimyevi gübre fiyatlarının artması çiftçiyi olumsuz anlamda etkiledi. Bu konuda çiftçilerin fiyatlarını ilk olarak duyan Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği oldu. Birlik yönetimi aldığı bu kararı bir açıklamayla duyurdu.

DESTEĞE DEVAM

   11 Şubat 2022 tarihli açıklama şöyle:

   Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri üreticilerimizin tarımsal girdi ihtiyaçlarını zamanında, güvenilir, kaliteli ve uygun şartlarda karşılamaya ve ülke tarımını desteklemeye devam etmektedir.

   Tarımsal üretimin devamlılığı açısından verimlilik en önemli konulardan biridir. Tarım alanlarından daha fazla ürün elde etmek için verim ve kalitenin sürekliliğini sağlamak büyük önem taşımaktadır.

   Başta kimyevi gübre olmak üzere tarımsal girdi fiyatlarında yaşanan artışlarından olumsuz etkilenen üreticilerimizin üretim maliyetlerini düşürmek amacıyla üretimi kolaylaştırıcı imkânlar sağlanmaktadır.”

YÜZDE 30 İNDİRİM

   “Bu kapsamda, 14.02.2022 tarihi itibariyle kimyevi gübrelerde % 30’a varan indirimler yapılmış olup, ÜRE gübresi 9.200 TL, 20.20.0 gübresi 6.100 TL ve çay gübresi ise 7.500 TL’den satılacaktır.

   Sürdürülebilir tarımsal üretim için geçmişte olduğu gibi bundan sonra da daha güçlü bir şekilde üreticimizin yanında yer almaya devam edeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2022, 17:58

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER