Gündemde Karasu'ya ait 6 madde var

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı olağan toplantısı gündemi belli oldu. 44 maddelik gündemde Karasu’ya ait 6 madde görüşülüp karara bağlanacak. Mecliste toplu taşıma araçlarının uygunluk kontrol ücretlerine indirim konusu da ele alınacak.

Gündemde Karasu'ya ait 6 madde var

Bugün Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonunda toplanacak olan Büyükşehir Belediye Meclisi’nin görüşüp karara bağlayacağı Karasu’ya ait 6 madde arasında Kurudere, Aşağı Aziziye ve Yuvalıdere mahallelerine ait 1/5000’lik nazım planlarla 1/1000’lik uygulama imar palanlarındaki değişiklikler ele alınacak.

İHSANİYE’YE LİSANSLI DEPO

Maddeler arasında ayrıca İhsaniye Mahallesi’nde bulunan 25 bin 073 m2’lik alana Lisanslı Tarımsal Depolama Alanı’na ait imar değişikliği ile Kuyumculu Mahallesi’ndeki bir arazinin mezarlık yapılmak üzere bedelsiz olarak Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi konusu var. Meclis bunun yanı sıra Karasu Sahili’nin işletimi hakkının Karasu Belediyesi’ne devrini de karara bağlayacak.

TOPLU TAŞIMAYA DESTEK

Büyükşehir Meclisi’nde görüşülecek önemli konulardan biri de toplu taşıma araç sahiplerini ilgilendiriyor. Buna göre gündeme konulan madde şöyle:

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 11.04.2022 tarihli, 4/244 sayılı kararı ile incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Şehir içi toplu taşıma yapan özel halk otobüsü, minibüs,taksi dolmuş, taksi ve servis aracı esnafını desteklemek üzere, 2022 Mali Yılı Gelir Tarifesi ile belirlenmiş araç uygunluk kontrol ücretlerinin listede önerilen % 50 indirimin uygulanmasının kabulünün uygun olacağı şeklinde tanzim olunan 20.04.2022  tarihli Komisyon raporu....

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2022, 10:35

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER