banner469

Helvacı: 'Cumhuriyet, hayati bir değişimdir'

Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, ''Milletin iradesini esas alan, milletin iradesini temsil eden Cumhuriyetin 29 Ekim 1923’de ilan edilmesi, bir devletin temel taşlarının yerine konulduğu hayati bir değişimdir'' dedi...

Helvacı: 'Cumhuriyet, hayati bir değişimdir'

Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Kaymakam Helvacı mesajında şunları kaydetti: 

“Bugün aziz milletimizin, Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde başlattığı ve büyük fedakârlıklarla kazandığı eşsiz zafer neticesinde kurulan Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Türk Milleti, vermiş olduğu Milli Mücadeleyle iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla bir kez daha tüm dünyaya ilan etmiştir.

HAYATİ BİR DEĞİŞİM

Milletin iradesini esas alan, milletin iradesini temsil eden Cumhuriyetin 29 Ekim 1923’de ilan edilmesi, bir devletin temel taşlarının yerine konulduğu hayati bir değişimdir.

Cumhuriyetin ilanıyla Türk Milletinin ve Devletinin varlığı ve istiklali ebedileşmiş, eşitlik ve özgürlük gibi kavramlar toplumsal hayatımızda yer almaya başlamıştır. Herkese yönetime katılma hakkı tanıyan Cumhuriyet, bireylerde vatandaşlık bilincinin de oluşmasına vesile olmuştur. Bu yüzden, demokrasi Cumhuriyet rejiminin en iyi hayata geçirildiği bir sistemdir.

MİLLETİMİZ DEĞERLERİNE SON NEFESİNE KADAR SAHİP ÇIKACAĞINI GÖSTERMİŞ…

Aziz Milletimiz; Cumhuriyetine, demokrasisine ve milli iradesine yönelik tehditleri bertaraf edeceğini ve bu değerlerine son nefesine kadar sahip çıkacağını bugüne kadar tüm dünyaya göstermiş ve bundan sonra da göstermeye hazırdır. Türk Milleti ne zaman bir araya gelmişse, bir ve beraber olmuşsa büyük zaferler kazanmış, önemli başarılar elde etmiştir.

ADALET VE BARIŞ MEDENİYETİNİN MİRASÇILARI

Gönülleri kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler, kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız. Birliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de, gelecekte de hep muhafaza edeceğiz. Birlik ve bütünlüğümüze, demokrasimize, barışımıza, kardeşliğimize sahip çıkmaya, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğiz.

SONSUZ MİNNET VE SAYGIYLA ANIYORUZ

Büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarının eşsiz kahramanlıkları ve özverili mücadeleleri sonucu kurulan Cumhuriyetimiz sayesinde bugün geçmişimize gururla, geleceğimize ise güvenle bakıyoruz. Bu kutlu gün vesilesiyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 'ü, kahraman silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi sonsuz minnet ve saygıyla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten iyi dileklerimle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2021, 15:24

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER