Helvacı: 'Sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyoruz'

Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, 2021-2022 eğitim öğretim yarıyıl tatil mesajı yayımladı.

Helvacı: 'Sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyoruz'

Kaymakam Helvacı mesajında şunları kaydetti:

   Sevgili öğrencilerimiz, değerli öğretmenler ve saygıdeğer velilerimiz; 2021- 2022 eğitim öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış bulunuyoruz. İlçemizde bugün 11.290 öğrenci karne alıyor. Pandemi koşullarında zorlu bir eğitim öğretim dönemini tamamlayan, geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum.

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim konusunda söylediği "Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize, görecekleri tahsil ne olursa olsun, özellikle ve her şeyden önce, Türkiye´nin istiklaline, kendi benliğine, bütünlüğüne, milli ananelerine düşman olan unsurlarla mücadele etme gereği öğretilmelidir."  Sözünü hiç bir zaman unutmadan eğitim konusunda daha çok çalışmalıyız.

SİZLERLE BİRLİKTE AYNI HEYECANI YAŞIYORUZ

   Sevgili öğrenciler, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönem boyunca ortaya koyduğunuz gayret ve çalışmaların sonucunda karnelerinizi alıyorsunuz. Karne heyecanınıza içtenlikle katılıyor, sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyoruz. Notlarınız ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak tatilinizi iyi geçirin. Başarının yolu herkese açıktır, yeter ki siz hedefinizi doğru tespit edin ve ona göre planınızı yapın. Eğitimde yeniliğe, gelişime ve dinlemeye her zaman açık olun. Ara tatil boyunca Covid-19’la mücadelede alınan tedbirlere ve kurallara uyarak bol bol eğlenmenizi, dinlenmenizi ve kaliteli zaman geçirmenizi diliyorum. Her zaman söylediğimiz gibi kitap okumayı ise asla bırakmayın.

EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE BAŞARININ TEMEL SIRRI…

   Saygı değer öğretmenler, eğitim ve öğretimde başarının temel sırrı, sistemli, planlı çalışma ve disiplindir. Disiplini baskı olarak değil gelecekte sizlerin başarısı ve mutluluğu için okul idaresinin planlaması olarak değerlendirmelisiniz. Sağlığınıza dikkat edin ve okuma alışkanlığınızı geliştirin. Karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı eğitim anlayışımız ve bu anlayış doğrultusunda sizlerin sosyal ortama hazırlanması sürecindeki gayretlerimiz birçok problemin aşılmasında önemli rol oynayacaktır.

ÇÖZÜM YOLLARINI ARAMAMIZ GEREKİYOR

   Kıymetli veliler; çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Çocuklarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Bazı öğrencilerin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir. Bunları çocuklarımıza yansıtmadan nedenleri üzerinde kendimizi sorgulayarak, sorunların kaynağına ulaşma ve çözüm yollarını aramamız gerekiyor. Çocuklarımızın ikinci dönemde eksiklerini tamamlayıp daha başarılı olmaları öğretmenleri ile iletişim içerisinde birlikte hareket edip, onlara vereceğiniz destekle mümkün olacaktır.

   Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2022, 13:40

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER