Hem kutladı hem uyardı

Hem kutladı hem uyardı

Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 95. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kaymakam Helvacı mesajında; ”20 Nisan 1926 tarihinde kabul edilip, 1 Temmuz 1926 tarihinde yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile yabancı devletlerin deniz ticaretindeki hakimiyetleri sona ermiş, denizcilik sektörünün gelişmesi için önemli bir süreç başlamıştır.

Ülkemizin sahip olduğu denizcilik potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilerek dünya deniz taşımacılığındaki payımızın artırılması, iktisadi yönden ülkemize büyük katkı sağlayacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk de, Denizciliği, Türk’ün büyük ulusal ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız sözleriyle denizciliğe verdiği önemi vurgulamıştır’’ dedi.

UYARIDA BULUNDU

‘’Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin ve deniz kıyısında olan ilçemizde yaşamakta olan Karasulu hemşerilerimiz ile birlikte 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum’’ diyen Helvacı, ‘’Yaz mevsiminde olmamız ve deniz mevsiminin açılmış olması nedeniyle vatandaşlarımızın, dalgalı ve olumsuz hava şartlarının olduğu zamanlarda, yasak alanlarda denize girmemeleri, yapılan uyarılara dikkat etmeleri ve boğulma riskine karşı kolayca yardım alınabilecek alanlarda denize girmeye özen göstermeleri de halkımızdan istirhamımızdır’’ ifadelerini kullandı.

Bu duygu ve düşüncelerle, halkımızın, denize emek ve gönül veren Karasulu denizcilerimizin ve balıkçılarımızın 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutlarken, hayatlarını denizde kaybeden şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun."

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 14:14

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER