banner388
banner400

HES kodu olmayan pazara alınmayacak!

banner403

Pazar yerine yarın HES kodu olmayan giremeyecek. Pazara gelen vatandaşlar, zabıta ekipleri tarafından HES kodları kontrolünün ardından “risksiz” onayı gelmesi halinde içeri alınacak.

HES kodu olmayan pazara alınmayacak!
banner399

Kapalı pazar yerine girişe HES kodu zorunluğu getirildi. Karasu Belediye Başkanlığı, HES kodu olmayanların yarın halk pazarına alınmayacağını duyurdu. Karasu halk pazarına 8 Mart Pazartesi tarihinden itibaren HES kodu olmayan giremeyecek. Pazara gelen vatandaşlar, zabıta ekipleri tarafından HES kodlarına yapılacak kontrolün ardından “risksiz” onayı gelmesi halinde içeri alınacak.
EKİPLERE HABER VERİLECEK
Uygulama kapsamında Karasu Belediyesi zabıta ekipleri, pazarın girişlerine kontrol noktası kuracak.

Pazartesi günü kurulacak olan pazara alışverişe gelecek olan vatandaşlar, zabıta ekiplerine Hayat Eve Sığar (HES) kodlarını gösterecek. Kontrolde “Risksiz” olan vatandaşlar alışveriş için pazar yerine alınacak. Riskli ve karantinada olan kişiler ise içeri alınmayacak, hemen polis ve sağlık ekiplerine bilgi verilecek.

MAĞDUR OLUNMAMASI İÇİN…

Karasu Belediyesi’nin paylaştığı duyuruda şu ifadelere yer verildi:

‘’İçişleri Bakanlığı Genelgesi ve İlçe Hıfzısıhha Kurulu’nun kararına istinaden yarın Belediye Halk Pazarına girişler HES kodu ile yapılacaktır. HES kodu olmayanlar Pazar yerine alınmayacaktır.

Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için HES kodlarını almaları ilan olunur.’’

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 16:11

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner391

banner390