banner368

Hürriyet Mahallesi diken üstünde!

Hürriyet Tömek’te açılmak istenen taşocağına ÇED gerekli değildir raporunu iptal eden valilik kararına İdare Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı verilmesi mahalle halkı arasında üzüntüye yol açtı. CHP ve Sakarya Kent Çalışma Derneği, Hürriyet’e giderek vatandaşlarla görüştü.

Hürriyet Mahallesi diken üstünde!

Hürriyet/Tömek Mahallesi’nin merasına açılmak istenen taş ocağı ile ilgili gelişmeler yeni bir boyut kazandı. Ocak açmak isteyen firmanın ÇED gerekli değildir raporunun valilikçe iptal edilmesine karşı İdare Mahkemesi’nde açılan davanın 23 Aralık 2020’de firma lehine durdurulması sürecin başa dönmesi olarak yorumlanıyor. Mahalle Muhtarı Cumhur Özkan’ın ocağa kesinlikle izin vermeyeceğiz açıklamasının ardından CHP il ve ilçe yöneticileri ile Sakarya Kent Çalışma Derneği üyeleri Hürriyet Mahallesi’ne giderek vatandaşlarla görüştü. 3 Şubat 2021 Çarşamba günü akşam saatlerinde gerçekleşen ziyarete CHP’nin son yerel seçimlerdeki Karasu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Kerem Erksoy da hazır bulundu.

‘HAFTAYA BURADAYIZ’

Mahalle halkıyla görüşen ve geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Hürriyet halkının ocak karşıtı mücadelesine destek vereceklerini belirten ziyaretçi heyet geç saatlerde Hürriyet’ten ayrıldı. Konuyla ilgili basın açıklaması CHP Karasu İlçe Başkanı Av. Aykut Süt’ten geldi, Süt, “Daha geniş açıklama ve bilgilendirmeye önümüzdeki hafta daha kalabalık şekilde gerçekleştirmeyi planladığımız ikinci ziyarette yapacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 14:00

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER