banner388
banner400

İhaleye fesat davası: Taraflar İstinaf’a başvurdu

banner403

Karasu 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 16 Mart 2021 tarihinde sonuçlanan ihaleye fesat davasında çıkan karar, hapis cezasına çarptırılan sanıklar ve davaya müdahil olan Karasu Belediyesi tarafından Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşındı.

İhaleye fesat davası: Taraflar İstinaf’a başvurdu
banner399

Karasu 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ve 16 Mart 2021 tarihinde sonuçlanan davada başta dönemin Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, İhale Komisyonu Başkanı Cengiz Kuçhan ve ihaleyi alan firmaların temsilcilerinden 7 yönetici 3’er yıl 4’er ay hapis cezasına çarptırılmışlardı. Sanık avukatlarının zaman geçirmeden kararın müvekkilleri lehine bozulması için Sakarya Bölge İdare Mahkemesi’ne (İstinaf) başvurmaları sonrasında, davaya müdahil olarak yer alan Karasu Belediyesi’nden de karşı bir hamle geldi.

‘CEZALAR ARTIRILSIN’

Edinilen bilgilere göre, belediye avukatı Ömer Faruk Kaya Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi’ne sunulmak üzere Karasu 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ne verdiği itiraz dilekçesinde, sanıklar Mehmet İspiroğlu, Cengiz Kuçhan, Cengiz  Hasmer, Haşan Civaş, Haşan Tan, Murat Kargacı, Musa Karatoprak, Yusuf Hasmer ve Yusuf Yaşar aleyhine istinaf kanun yoluna başvurduklarını belirtti.

Av. Kaya 16 Mart 2021 tarihli dilekçesinde “İsmi geçen sanıklar aleyhine bölge adliye mahkemesinin de re'sen takdir edeceği sebepler doğrultusunda kaldırılmasını ve üst hadden cezalandırılmasına karar verilmesini saygıyla talep ederim” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 23:40

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner391

banner390