İlçe basınından Başkan Sarı’ya: Üç yıldır kapımızı açmadınız!

Belediye Başkanı İshak Sarı’nın basına yönelik ilçeyi karalayan haberler yapıldığı şeklindeki eleştirisine “Siz de bizim haber kanallarımızı kapatıyorsunuz, üç yıldır kapımızı açmadınız” yanıtı geldi.

İlçe basınından Başkan Sarı’ya: Üç yıldır kapımızı açmadınız!

   Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, üç yıllık görev süresi içinde ikinci kez ilçe basını ile bir araya geldiği değerlendirme buluşması karşılıklı eleştirilere sahne oldu. Başkan Sarı’nın, “Basınımız ne yazık ki ilçemizi karalayan bazı haberlere öncelik veriyor” şeklindeki suçlamasına yanıt gecikmedi. Söz alan bazı basın mensupları başta ilçe kaymakamı ve belediye başkanı olmak üzere kamu kurumları yöneticilerinin basınınla arasına mesafe koyduğunu ve ilçe basınının haber alma hakkının engellediği iddiasında bulundu.

ZİYARETLER GİZLENİYOR

İlçe basınının habere ulaşmakta zorlandığını ve bu tutumun yöneticilerin bilinçli bir tutumu olduğu iddiasını dile getiren basın mensupları, “İlçeye vali geliyor, bakan geliyor, milletvekilleri geliyor basının haberi olmuyor. Kaymakam ve Belediye Başkanı onları makamlarında ağırlıyor, resmi kurum inşaatları, yatırım alanları geziliyor basının haberi olmuyor. Haber kaynaklarımız bilinçli olarak kurutuluyor” yakınmasında bulundu.

ÖZEL DAVETMİŞ

Bir basın mensubu da Başkan Sarı’ya “Üç yıldır görev yapıyorsunuz. Bir kez olsun kapımızı açmadınız eleştirisinde bulundu. Başkan Sarı’nın, buna itiraz etse de bunun bir gazeteden kendisine yapılan özel bir davete katılması şeklinde gerçekleştiği anlaşıldı.

Belediye Başkanı İshak Sarı’nın bu eleştirilere sessiz kalması benzer tutumların gelecekte de sürdürüleceği şeklinde yorumlandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2022, 18:12

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER