İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan'ın mesajı...

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, ‘’Basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir’’ dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan'ın mesajı...

   Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan mesajı şöyle; ‘’Türk basını, tarihin her döneminde milletin gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmiştir.

ANADOLU'NUN YÜREKLİ SESİ OLMUŞTUR

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatmada, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir ifadesi, basının toplumu bilgilendirmesi bakımından üstlendiği görevi en güzel şekilde açıklamaktadır. Türk basını, milli mücadele yıllarında milli duygulara hitap ederek, Anadolu’nun düşman işgaline karşı direnişinin yürekli sesi olmuş ve bu direnişin kahramanlarının destanını yazmıştır.

   Bu duygu ve düşüncelerle, vatandaşlarımızın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan ilçemiz basın mensuplarına görevlerinde kolaylıklar diliyor, tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2021, 12:05

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER